Στο ΟΑΚΑ δοκιμάζεται ο ΠΑΣ Λαμία κόντρα στην ΑΕΚ, για τον πρώτο ημιτελικό του Κυπέλλου Ελλάδας, θέλοντας να πάρει ένα θετικό αποτέλεσμα, ενόψει της ρεβάνς.

AEK (Μανόλο Χιμένεθ): Μπάρκας, Οικονόμου, Τσόσιτς, Μπακάκης, Κρίστιτσιτς, Σιμόες, Χουλτ, Μάνταλος, Γκάλο, Πόνσε, Λιβάια.

ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ (Μάκης Χάβος): Μελίσσας, Αντέτζο, Καρυπίδης, Βάντερσον, Πλιάτσικας, Μπλάζιτς, Δημούτσος, Μπεχαράνο, Τομάς, Καραμάνος, Μπαράλες.

Η εξέλιξη της αναμέτρησης:

1' Έναρξη του αγώνα

4' Πρώτη στιγμή στον αγώνα για την ΑΕΚ, όταν από σέντρα-σουτ του Γκάλο, ο Πλιάτσικας έδιωξε σε κόρνερ, προ του Τσόσιτς .

9' Σουτ του Γκάλο εκτός περιοχής για την ΑΕΚ, η μπάλα πέρασε πλάγιο.

13' Γύρισμα του Πόνσε μέσα από την περιοχή, έπεσε και μπλόκαρε ο Μελίσσας.

30' Χλιαρό σουτ του Πόνσε έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Μελίσσας.

34' Ο Μάνταλος έδωσε στο Μπακάκη, αυτός έκανε κάτι μεταξύ σέντρας και σουτ, με το Μελίσσα να μπλοκάρει με τον μεσοαμυντικό της "Ένωσης" να βρίσκεται ωστόσο σε θέση οφσάιντ.

37' Πολύ καλή χαμένη ευκαιρία για την ΑΕΚ να ανοίξει το σκορ, όταν ο Μάνταλος, δοκίμασε μια σέντρα-σουτ εκτός περιοχής με τη μπάλα να σταματάει στο πάνω μέρος του οριζόντιου δοκαριού της εστίας του Μελίσσα.

41' Σουτ του Δημούτσου για τη Λαμία από το ύψος της περιοχής, ο Μπάρκας μπλόκαρε.

45+1' Λήξη του 1ου ημιχρόνου

Η Λαμία τα πηγαίνει εξαιρετικά μέχρι στιγμής, έχει κάνει τη... μισή δουλειά και πλέον απομένουν 45 λεπτά ακόμα για να δει αν θα μπορέσει να πάρει θετικό αποτέλεσμα απόψε στο ΟΑΚΑ

46' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Κλωναρίδης πέρασε στη θέση του Γκάλο.

46' Έναρξη του 2ου ημιχρόνου

46' Στην πρώτη καλή στιγμή στην επανάληψη για την ΑΕΚ, ο Κλωναρίδης, έβγαλε τη σέντρα με τον Καρυπίδη να διώχνει με το κεφάλι σε κόρνερ.

47' Νέα καλή στιγμή για την ΑΕΚ στο ματς, όταν από σέντρα του Μάνταλου από τα δεξιά, ο Λιβάγια έπιασε την κεφαλιά στο 2ο δοκάρι, με τον Μελίσσα να αποκρούει δύσκολα σε κόρνερ και να κρατάτει το "μηδέν" για τη Λαμία.

55' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Επστάιν πέρασε στη θέση του Μπαράλες.

61' Σπουδαία επέμβαση του Καρυπίδη, σε σουτ του Πόνσε μέσα από την περιοχή, παραχωρώντας το κόρνερ από το οποίο δεν κέρδισε κάτι η ΑΕΚ.

63' Γκολ για την ΑΕΚ. Ο Μάνταλος, έβγαλε τη σέντρα από τα αριστερά και ο Πόνσε με κεφαλιά, νίκησε τον Μελίσσα για να κάνει το 1-0  για το δικέφαλο.

69' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Πίτι πέρασε στη θέση του Μπλάζιτς.

70' Νέα ευκαιρία για την ΑΕΚ σε προσπάθεια και σουτ του Κρίστιτσιτς μέσα από την περιοχή, με τον Βάντερσον να διώχνει σωτήρια πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή.

74' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Μπογέ πέρασε στη θέση του Λιβάγια.

75' Σουτ του Μπογέ από το ύψος της περιοχής, στην πρώτη του επαφή με τη μπάλα λίγα δευτερόλεπτα αφού πέρασε στο ματς, η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Μελίσσα.

77' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Μπερτόλιο πέρασε στη θέση του Τομάς.

79-85' Εξάλεπτη διακοπή στο ματς για τραυματισμό του τερματοφύλακα της Λαμίας, Μελίσσα.

86' Ο Επστάιν πάσαρε στον Καραμάνο, αυτός δεν πρόλαβε να σουτάρει με τον Μπάρκα να μπλοκάρει.

90' Ο Μπογέ βγήκε τετ α τετ με το Μελίσσα, με τον τερματοφύλακα της Λαμίας να τον προλαβαίνει και να τον νικάει, μπλοκάροντας τη μπάλα, που κρατησε ανέπαφη την εστία του.

90+1' Γκολ για την ΑΕΚ. Ο Κλωναρίδης έκανε το γύρισμα από τα δεξιά και ο Κρίστιτσιτς με προβολή στην κίνηση έκανε το 2-0 για την ΑΕΚ.

90+3' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Στη θέση του Κρίστιτσιτς πέρασε ο Άλεφ.

90+5' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία να πετύχει ένα τέρμα και να δώσει άλλο ενδιαφέρον στον επαναληπτικό αγώνα του ΔΑΚ, όταν από σέντρα του Μπεχαράνο από τα δεξιά, ο Αντέτζο έκανε το πλασέ μέσα από την περιοχή με τον Μπάρκα να αποκρούει πολύ δύσκολα σε κόρνερ.

90+6' Τέλος της αναμέτρησης.