Ο ΠΑΣ Λαμία πήρε σπουδαίο βαθμό στην Τρίπολη, 0-0 με τον Αστέρα

Το θετικό αποτέλεσμα που έψαχνε κόντρα σε μια πολύ καλή ομάδα, όπως ο Αστέρας, πανηγύρισε ο ΠΑΣ Λαμία, στο παιχνίδι που διεξήχθη το απόγευμα του Σαββάτου (13/2) στο "Θεόδωρος Κολοκοτρώνης" και άνοιξε την αυλαία της 22ης αγωνιστικής της Super League Interwetten.

Οι "κυανόλευκοι", αναδείχθηκαν ισόπαλοι χωρίς τέρματα στην Τρίπολη κόντρα στους Αρκάδες και με το βαθμό αυτό, έφτασαν πλέον τους 12, ενώ έχουν μπροστά τους και δύο εξ αναβολής παιχνίδια όπως και το τι μέλλει γενέσθαι με το ματς κόντρα στην ΑΕΛ στο ΔΑΚ "Αθανάσιος Διάκος" το οποίο και δεν έγινε ποτέ.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

AΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Μίλαν Ράσταβατς): Τσιφτσής, Κώτσιρας, Άλβαρες, Καστάνο, Πασαλίδης, Ιγκλέσιας, Μουνάφο, Φερνάντεθ, Σίτο, Κρεσπί, Μπαράλες.

ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ (Μιχάλης Γρηγορίου): Επασί, Τζαντετόπουλος, Αντέτζο, Βλάχος, Μαρτίνεθ, Μπιάρνασον, Τζανδάρης, Πίτι, Ρόμανιτς, Ντέλετιτς, Καραμάνος.

Η εξέλιξη του α' ημιχρόνου:

1' Έναρξη της αναμέτρησης

15' Τίποτα το σπουδαίο στο ματς με τη συμπλήρωση των 15 πρώτων λεπτών

25' Πρώτη μεγάλη ευκαιρία στο ματς για τον Αστέρα Τρίπολης όταν η κεφαλιά του Μπαράλες από καλή θέση σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Επασί.

26' Ο Αστέρας Τρίπολης πέτυχε γκολ με τον Φερνάντεθ, ωστόσο το τέρμα αυτό δε μέτρησε αφού ο διαιτητής, Καραντώνης, είδε τη φάση στο VAR και δεν μέτρησε το γκολ για επιθετικό φάουλ του Μπαράλες στον Τζανετόπουλο.

30' Σουτ του Άλβαρεζ για τον Αστέρα Τρίπολης, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ.

38' Ευκαιρία για τη Λαμία με το σουτ του Ντέλετιτς από το ύψος της περιοχής, να μπλοκάρει ο Τσιφτσής.

40' Νέα σπουδαία ευκαιρία για τη Λαμία, με τον Ρόμανιτς να βγάζει στον Καραμάνο και αυτός έκανε το πλασέ από πλάγια θέση (αριστερά) με τη μπάλα να περνά ελάχιστα άουτ.

45' Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων

45+2' Λήξη του α' ημιχρόνου

46' Έναρξη του β' ημιχρόνου

48' Με ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης, ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο, όταν από εκτέλεση κόρνερ του Φερνάντεζ από τα αριστερά, ο Ιγκλέσιας έκανε την κεφαλιά και ο Επασί μπλόκαρε.

54' Πολύ καλή ευκαιρία από πλευράς Λαμίας, όταν ο Μπιάρνασον έκανε το σουτ έξω από την περιοχή, με τον Τσιφτσή να διώχνει δύσκολα σε κόρνερ.

58' Αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Ριέρα πέρασε στη θέση του Κρεσπί.

64' Διπλή αλλαγή για τη Λαμία. Ο Γκαζαριάν πέρασε στη θέση του Ντέλετιτς και ο Μπα σε αυτή του Πίτι.

72' Πολύ καλή στιγμή για τη Λαμία, με το σουτ του Ρόμανιτς έξω από την περιοχή να περνάει ελάχιστα δίπλα από το δεξί δοκάρι του Τσιφτσή.

80' Αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Λεό Τιλίκα πέρασε στη θέση του Σίτο.

85' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Τζέιμς πέρασε στη θέση του Ρόμανιτς.

88' Καλή στιγμή για τη Λαμία, με το σουτ του Τζανδάρη έξω από την περιοχή, να περνάει άουτ.

90' Καλή στιγμή για τη Λαμία, όταν από λάθος του Κώτσιρα, ο Μπα έγινε κάτοχος της μπάλας, έκανε το αδύναμο πλασέ με τον Τσιφτσή να μπλοκάρει.

90' Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

90+3' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Αραμπούλι πέρασε στη θέση του Επασί.

90+5' Λήξη της αναμέτρησης.

# Οι εργαζόμενοι της ΛΑΡΚΟ έκαναν χθες κατάληψη στο ήδη κλειστό εργοστάσιο της ΛΑΡΚΟ !  Αντιδράσεις@ Όλοι οι εργαζόμενοι στα δημόσια νοσοκομεία της Περιφέρειας...