"Χάρηκε"¨στο Περιστέρι ο ΠΑΣ Λαμία, ισόπαλος 1-1 με τον Ατρόμητο

Με το βαθμό της ισοπαλίας, που ήταν και ένα από τα αποτελέσματα που έψαχνε στο συγκεκριμένο παιχνίδι, έφυγε από το Περιστέρι ο ΠΑΣ Λαμία ο οποίος αναδείχθηκε ισόπαλος, 1-1, με τον Ατρόμητο στο παιχνίδι που διεξήχθη το Σάββατο στο γήπεδο του Περιστερίου στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής των Play Out της Super League 1.

Οι "κυανόλευκοι" του Άκη Μάντζιου αν και προηγήθηκαν στο σκορ, δεν κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμά τους στο σκορ, αφού ισοφαρίστηκαν λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, με ένα φάουλ που δεν θα έπρεπε να έχει δοθεί όμως. Ωστόσο με τον πόντο που πήρε η φθιωτική ομάδα, έφτασε τους 31 πλέον και έκανε σημαντικό βήμα για να εξασφαλίσει και μαθηματικά την παραμονή της στην κατηγορία, κάτι που ουσιαστικά έχει καταφέρει ούτως ή άλλως.

Ατρόμητος (Σάββας Παντελίδης): Μανδάς, Γκάλο, Κιβρακίδης, Γούτας, Ρισβάνης, Χαρίσης, Μπουσούλατζιτς, Ανδρούτσος, Ντε Πο, Νταβιώτης, Μανούσος.

ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ (Άκης Μάντζιος): Κάχριμαν, Βάντερσον, Αντέτζο, Σκόνδρας, Βύντρα, Νιασέ, Μπεχεράνο, Βιγιάλμπα, Ρόμανιτς, Καραμάνος, Σασί.

1' Έναρξη του αγώνα

23' Cooling Break. Μικρή διακοπή στο ματς για να δροσιστούν οι παίκτες των δύο ομάδων.

25' Τίποτα αξιόλογο στο ματς μετά τη συμπλήρωση 25 λεπτών. Καμία ευκαιρία και πολύ μέτριο θέαμα από τις δύο ομάδες

26' Σουτ του Ρόμανιτς από μακριά, η μπάλα πέρασε αρκετά άουτ.

33' Ο Ατρόμητος ζήτησε πέναλτι σε μια περίπτωση που υπήρξε τράβηγμα στην περιοχή της Λαμίας, αλλά μετά από εξέταση της φάσης από τον διαιτητή VAR, ο διαιτητής, Τάσης, διέταξε να συνεχιστεί ο αγώνας.

44' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΜΙΑ!!! Μετά από το τρίτο συνεχόμενο κόρνερ που εκτέλεσε ο Βιγιάλμπα από τα αριστερά όπως επιτίθεται η Λαμία, η μπάλα έφτασε στο δεύτερο δοκάρι που εκεί ήταν ο Σάσι και αυτός γύρισε τη μπάλα στον Αντέτζο που με πλασέ, άνοιξε το σκορ για την ομάδα της Φθιώτιδας.

45' 4 τα λεπτά των καθυστερήσεων.

45+5' Γκολ για τον Ατρόμητο. Ο Γκάλο με απευθείας εκτέλεση φάουλ, νίκησε τον Κάχριμαν για να ισοφαρίσει σε 1-1, λίγα λεπτά μετά το γκολ του Αντέτζο. Πάντως το φάουλ δεν έπρεπε να έχει δοθεί, αφού ο Σάσι, είχε προλάβει να "τσιμπήσει" τη μπάλα στο μαρκάρισμα του αντιπάλου του.

45+5' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου

46' Έναρξη β' ημιχρόνου

46' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Βασιλόγιαννης πέρασε στη θέση του Καραμάνου.

46' Διπλή αλλαγή για τον Ατρόμητο. Οι Ενσικουλού και Ούμπιδες πέρασαν στη θέση των Νταβιώτη και Χαρίση.

56' Κίτρινη κάρτα στον προπονητή του ΠΑΣ Λαμία, Άκη Μάντζιο, για διαμαρτυρία.

63' Διπλή αλλαγή για τη Λαμία. Ο Μπιανκόνι πέρασε στη θέση του Μπεχαράνο και ο Μπουλούλης στη θέση του Βιγιάλμπα.

65' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Βέλλιος πέρασε στη θέση του Ντε Πο.

68' Cooling Break. Η δεύτερη σύντομη διακοπή στο παιχνίδι προκειμένου να πάρουν μια ανάσα οι 22 ποδοσφαιριστές και να δροσιστούν.

74' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Ραμπέλο πέρασε στη θέση του Ανδρούτσου.

84' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο να πετύχει και δεύτερο τέρμα όταν από σέντρα του Γκάλο από τα αριστερά, ο Ρισβάνης πήρε την κεφαλιά, με τη μπάλα να σταματά στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Κάχριμαν.

87' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Γιακουμάκης πέρασε στη θέση του Μανούσου.

89' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Σάλιακας πέρασε στη θέση του Σάσι.

90' Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων

90+3' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Τζανετόπουλος πέρασε στη θέση του Ρόμανιτς.

90+3' Σέντρα του Ούμπιδες, κεφαλιά του Γούτα, η μπάλα άουτ στην τελευταία καλή στιγμή του Ατρόμητου στο ματς.

90+4' Λήξη της αναμέτρησης.

Tους κάλυψε όλους ο Σταϊκούρας !@ Tην συμβολή τριών κυβερνήσεων στην υλοποίηση του οδικού άξονα Ε-65 εξήρε με την ομιλία του στη χθεσινή τελετή παράδοσης του...