Ατρόμητος - ΠΑΣ Λαμία (3-0 ΤΕΛΙΚΟ)

Ολοκληρώθηκε ο αγώνας του ΠΑΣ Λαμία με τον Ατρόμητο στο Περιστέρι στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Super League "Σουρωτή". Η ομάδα της Φθιώτιδας δεν μπόρεσε να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα αφού μετά την ήττα από την ΑΕΚ την περασμένη αγωνιστική γνώρισε νέα ήττα από τον Ατρόμητο με 3-0.

Οι συνθέσεις με τις οποίες θα ξεκινήσουν οι δύο ομάδες:

ATΡΟΜΗΤΟΣ (Ντάμιρ Κάναντι): Γιαννιώτης, Ρισβάνης, Χατζηισαΐας, Κιβρακίδης, Γιαννούλης, Μάντσον, Βασιλακάκης, Ούμπιντες, Ουάρντα, Ντιγκινί, Μανούσος.

ΠΑΣ Λαμία (Μπάμπης Τεννές): Παπαδόπουλος, Ασίγκμπα, Βασιλαντωνόπουλος, Αναστασιάδης, Κουκόλης, Όμο, Μπλάζιτς, Ακόστα, Πίτι, Βάντερσον, Βουό.

Η εξέλιξη του αγώνα:

Α' Ημίχρονο:

Ξεκίνησε ο αγώνας...

5' Πρώτη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Ουάρντα έκανε τη σέντρα από τα αριστερά, με τον Βασιλακάκη να κάνει την κεφαλιά μέσα από την περιοχή και τη μπάλα να περνά άουτ.

6' Νέα καλή στιγμή για τους Περιστεριώτες. Ο Ούμπιντες έκανε ωραία κίνηση από τα δεξιά, γύρισε τη μπάλα και ο Μανούσος έκανε το πλασέ στην κίνηση, με τη μπάλα να καταλήγει λίγο άουτ.

9' Μία ακόμη χαμένη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Ουάρντα έκανε τη σέντρα από τα αριστερά, με τον Ντιγκινί να κάνει την προβολή αλλά ο Παπαδόπουλος κατάφερε να αποκρούσει και να παραχωρήσει το κόρνερ.

10' Ξανά στο προσκήνιο ο Ατρόμητος, όταν ο Κιβρακίδης έκανε το διαγώνιο σουτ με τη μπάλα να βρίσκει σε σώματα παικτών της Λαμίας και ο Παπαδόπουλος μπλόκαρε.

15' Μακρινό σουτ του Μανούσου για τον Ατρόμητο, η μπάλα πέρασε άουτ.

27' 1-0 ο Ατρόμητος. Κάθετη μπαλιά του Ντιγκινί για τον Ουάρντα και αυτός από κοντά νίκησε τον Παπαδόπουλο, βάζοντας μπροστά στο σκορ τους γηπεδούχους.

28' 2-0 ο Ατρόμητος. Ο Γιαννούλης έκανε το γύρισμα από τα αριστερά και ο Μανούσος από κοντά δεν έχασε την ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του.

35' 3-0 ο Ατρόμητος. Μία ακόμη κάθετη μπαλιά του Ντιγκινί στον Μανούσο που μπήκε στην περιοχή, αυτός "άδειασε" τον Κουκόλη και με πλασέ νίκησε τον Παπαδόπουλο, για να πετύχει και τρίτο τέρμα για τους Περιστεριώτες.

36' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Παντελιάδης στη θέση του Κουκόλη.

40' Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία να μειώσει το σκορ. Ο Πίτι εκτέλεσε κόρνερ από τα αριστερά και ο Όμο πετάχθηκε στην "καρδιά" της άμυνας του Ατρομήτου, έκανε την κεφαλιά, με τον Γιαννιώτη να αποκρούει ενστικτωδώς και να κρατάει το 3-0 για την ομάδα του.

45' Νέα ευκαιρία για τη Λαμία. Ο Πίτι εκτέλεσε φάουλ και ο Παντελιάδης έπιασε πολύ ωραία την κεφαλιά μέσα στην περιοχή, με τη μπάλα να περνά μόλις άουτ.

Λήξη 1ου ημιχρόνου

Έναρξη 2ου ημιχρόνου...

53' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Αναστασόπουλος στη θέση του Ακόστα.

53' Ο Πίτι έκανε μια σέντρα σουτμε τη μπάλα να παίρνει περίεργη τροχιά αλλά να περνάει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Γιαννιώτη.

60' Πρώτη καλή στιγμή για τον Ατρόμητο στο δεύτερο ημίχρονο. Μετά από προσωπική προσπάθεια, ο Ντιγκινί έκανε το σουτ με τον Παπαδόπουλο να αποκρούει και στη συνέχεια ο Μανούσος έκανε νέο σουτ με τη μπάλα να περνάει άουτ.

63' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Φράγκος στη θέση του Βουό.

77' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τη Λαμία, με το σουτ του Μπλάζιτς από το ύψος της περιοχής, να περνάει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Γιαννιώτη.

78' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Ντάουντα στη θέση του Ουάρντα.

80' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Μπουσουλάτζιτς στη θέση του Μάντσον.

84' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Καρασαλίδης στη θέση του Ρισβάνη.

Τέλος της αναμέτρησης. Κακός ο ΠΑΣ Λαμία, γνώρισε δίκαια την ήττα από τον Ατρόμητο