«Διπλό» παραμονής για τον ΠΑΣ Λαμία, 3-1 τον ΟΦΗ στο Ηράκλειο

Πραγματοποιώντας καταπληκτικό δεύτερο ημίχρονο, ο ΠΑΣ Λαμία, πήρε τεράστιας βαθμολογικής σημασίας εκτός έδρας νίκη καθώς επιβλήθηκε με 3-1 του ΟΦΗ στο «Γεντί Κουλέ» στο παιχνίδι που ολοκλήρωσε το πρόγραμμα της 21ης αγωνιστικής της Super League το βράδυ της Δευτέρας (18/2).

Η ομάδα του Μάκη Χάβου με το «τρίποντο» αυτό, έφτασε τους 24 βαθμούς και ανέβηκε στην 9η θέση του βαθμολογικού πίνακα, ξεπερνώντας και τον Πανιώνιο και πλέον βρίσκεται στο -3 από την Ξάνθη και τον Παναιτωλικό, δείχνοντας ότι μπορεί να πετύχει το μεγάλο στόχο της παραμονής στην κατηγορία, αφού άφησε στο -7 τον ΟΦΗ που είναι 14ος ενώ βρίσκεται και στο +4 από τη 13η θέση που οδηγεί σε αγώνα μπαράζ!

Οι Λαμιώτες, χάρη σε ένα εκπληκτικό 20λεπτο στο δεύτερο ημίχρονο, κατάφεραν να πετύχουν τα τρία τέρματα και μάλιστα με διαφορετικούς σκόρερ (Καραμάνο, Τομάς, Μπερτόλιο) και πλέον άπαντες περιμένουν το παιχνίδι με την ΑΕΛ την ερχόμενη Κυριακή στο ΔΑΚ.

Διαβάστε περισσότερα στο φύλλο του "Λ.Τ." της Τρίτης (19/2)

Γράφει η Γιώτα Τριανταφύλλου Κλαίω Φοβάμαι, μήπως κανείς δεν το κάνει για μένα.Να εξοφλήσω ενοχές, που ακόμη χρωστάω.Θυσία σε θεό αδικίας, με δύναμη ψυχής κουρασμένης,...