Έ"Χ"ασε μεγάλη ευκαιρία ο ΠΑΣ Λαμία, 1-1, με την Κέρκυρα στο ΔΑΚ

Πολύ μεγάλη ευκαιρία να αποσπαστεί σημαντικά από τους διώκτες της και να προσθέσει τρεις πολύτιμους βαθμούς στη συγκομιδή του, έχασε ο ΠΑΣ Λαμία ο οποίος στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Super League Σουρωτή αναδείχθηκε ισόπαλος με 1-1 με τον ΑΟΚ Κέρκυρα σε ένα παιχνίδι που οι "κυαν'όλευκοι" πραγματικά άφησαν μια μεγάλη ευκαιρία να πάρουν τη νίκη μέσα από τα χέρια τους.

Κι' αυτό γιατί η ομάδα του Ιονίου, αν και αγωνίστηκε για ένα ολόκληρο ημίχρονο (το 2ο) με εννέα παίκτες λόγω αποβολών των Σοϊλέδη και Μπαλάφα με δεύτερες κίτρινες, κατάφερε να διατηρήσει το βαθμό της ισοπαλίας ο οποίος... φαντάζει με νίκη για τους φιλοξενούμενους βάσει των συνθηκών που δημιουργήθηκαν γι' αυτούς στο ματς.

Οι Φαίακες προηγήθηκαν στο 6' με γκολ του Παμλίδη για να ισοφαρίσει η Λαμία στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου 45λεπτου με πέναλτι του Πίτι.

Διαβάστε περισσότερα στο φύλλο του "Λ.Τ." της Τρίτης (21/11)