Επέστρεψε... δριμύτερος ο Ρονάλντο και νίκη για Γιουβέντους

Η Γιουβέντους ξέσπασε στο δεύτερο ημίχρονο του εκτός έδρας αγώνα της με την Σπέτσια για την 6η ημέρα του ιταλικού πρωταθλήματος και τελικά επικράτησε εύκολα με 4-1.

Σκόρερ της πρωταθλήτριας στο 16' ο Μοράτα, στο 59΄ και στο 77΄ με πέναλτι ο Ρονάλντο, στην πρώτη του εμφάνιση μετά την καραντίνα λόγω κορονοϊού και στο 68΄ ο Ραμπιό, ενώ η Σπέτσια είχε προσωρινά ισοφαρίσει σε 1-1 με τον Πομπέκα στο 32΄.

Εκπληκτικό φινάλε είχε η αναμέτρηση της Τορίνο με τη Λάτσιο, όπου η ομάδα της Ρώμης πήρε ανέλπιστη νίκη στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων με 4-3 και ενώ μέχρι το 87΄ ήταν πίσω στο σκορ με 3-2.

Για τους γηπεδούχους σκόραραν στο 20΄ ο Μπρέμερ, στο 25΄ με πέναλτι ο Πελότι και 87΄ ο Λούκιτς. Οι φιλοξενούμενοι απάντησαν με τους Περέιρα (15΄), Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς (49΄), Ιμόμπιλε (90΄ πέν.) και Καϊσέδο (90΄+8).