Καθημερινή Αδέσμευτη Εφημερίδα

ΕΠΣΦ/Επιτροπή Διαιτησίας: Οι διαιτητές του Σαββατοκύριακου (22-23/4) στη Φθιώτιδα

Ο Βασίλης Τσιγαρίδας ορίστηκε να διευθύνει το ντέρμπι της 29ης αγωνιστικής της Α’ Κατηγορίας της ΕΠΣ Φθιώτιδας, ανάμεσα στην Αταλάντη και τον Οπούντιο Μαρτίνου, όπως έγινε γνωστό χθες, μετά τους ορισμούς της Επιτροπής Διαιτησίας. Βοηθοί του κ. Τσιγαρίδα, θα είναι οι Βλάχος και Ζώγας.

Στα πολύ μεγάλα ντέρμπι της Β’ Κατηγορίας τώρα, που θα κρίνουν και ποιες ομάδες θα ανέβουν στην Α’ Κατηγορία της επόμενης αγωνιστικής περιόδου, διαιτητές ορίστηκαν οι Μουτσώκος και Μπλούνας.

Συγκεκριμένα, ο κ. Μουτσώκος θα διευθύνει το ντέρμπι στο γήπεδο της Αγίας Παρασκευής, ανάμεσα στη Θύελλα Μεγάλης Βρύσης και την ΑΕ Εχιναίων, με βοηθούς τους Καλύβα και Κατσόγιαννο.

Με νίκη ή ισοπαλία, η ομάδα της ανατολικής Φθιώτιδας, κατακτά το πρωτάθλημα και παίρνει την άνοδο στην Α’ Κατηγορία από το 2ο όμιλο αφού στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής, κατάφερε να κάνει την ανατροπή και να περάσει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας με ένα βαθμό διαφορά από τη δεύτερη πλέον Θύελλα Μεγάλης Βρύσης, η οποία θέλει μόνο «τρίποντο» για να στεφθεί πρωταθλήτρια.

Ίδια εικόνα και στον 3ο όμιλο, όπου η πρωτοπόρος της βαθμολογίας, Δόξα Μοσχοχωρίου παίζει για δύο αποτελέσματα (νίκη ή ισοπαλία) κόντρα στον δεύτερο της βαθμολογίας, Κεραυνό Αγίου Γεωργίου που θέλει μόνο νίκη για να ανέβει στην πρώτη θέση και να κατακτήσει τον τίτλο. Εδώ, η Δόξα, προηγείται με δύο βαθμούς διαφορά. Διαιτητής της σπουδαίας αυριανής (17:00) αναμέτρησης, ορίστηκε ο Γιάννης Μπλούνας με βοηθούς τους Κουτσόβουλο και Καρανικόλα.  

Αναλυτικά οι διαιτητές των αγώνων του Σαββατοκύριακου:

29η αγωνιστική Α΄ κατηγορίας Ε.Π.Σ. Φθιώτιδας

Κυριακή 23-4-2017 ΩΡΑ: 17.00

Αγώνας: ΚΑΛΑΠΟΔΙ –ΗΡΑΚΛΗΣ ΡΟΔΙΤΣΑΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ
Διαιτητής: ΔΟΥΔΟΥΜΗΣ
Βοηθοί: ΔΟΣΚΟΡΗΣ-ΠΑΠΑΣΤΑΜΑΤΗΣ

Αγώνας: ΑΤΑΛΑΝΤΗ-ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ ΜΑΡΤΙΝΟΥ
Διαιτητής: ΤΣΙΓΑΡΙΔΑΣ
Βοηθοί: ΒΛΑΧΟΣ-ΖΩΓΑΣ

Αγώνας: ΣΤΥΛΙΔΑ-ΑΡΗΣ ΑΓ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
Διαιτητής: ΣΤΑΥΡΟΥ
Βοηθοί: ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ-ΚΑΚΛΗ ΙΦ

Αγώνας: ΚΑΛΥΒΙΑ –ΑΣΤΗΡ ΣΤΑΥΡΟΥ ΓΗΠ ΑΜΟΥΡΙΟΥ
Διαιτητής: ΛΑΘΥΡΗΣ
Βοηθοί: ΣΚΑΡΛΑΣ-ΒΕΝΕΤΗΣ

Αγώνας: ΜΑΛΕΣΙΝΑ-ΝΕΟ ΚΡΙΚΕΛΟ ΓΗΠ ΤΡΑΓΑΝΑΣ
Διαιτητής: ΚΟΝΤΟΣ
Βοηθοί: ΣΤΑΜΑΤΗΣ-ΠΑΓΙΟΥΛΑΣ

Αγώνας: ΚΑΜ ΒΟΥΡΛΑ –ΔΑΦΝΗ ΛΙΒΑΝΑΤΩΝ
Διαιτητής: ΤΣΑΒΟΣ
Βοηθοί: ΣΚΟΥΡΑΣ-ΔΑΟΥΚΛΙΩΤΗΣ

Αγώνας: ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΛΑΡΥΜΝΑΣ-ΕΥΡΥΤΑΝΙΚΟΣ
Διαιτητής: ΚΟΥΔΑΣ
Βοηθοί: ΤΣΟΥΚΝΙΔΑΣ-ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

Αγώνας: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΜΙΑΣ-ΟΜΒΡΟΣ ΓΗΠ ΕΠΣΦ
Διαιτητής: ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
Βοηθοί: ΜΑΣΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ-ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ

Πρωτάθλημα ΝΕΩΝ Ε.Π.Σ. Φθιώτιδας 

Σάββατο 22-4-2017 ΩΡΑ: 10.30

Αγώνας: ΜΑΛΕΣΙΝΑ- ΚΗΦΙΣΟΣ ΓΗΠ ΤΡΑΓΑΝΑΣ 
Διαιτητής: ΤΣΙΓΑΡΙΔΑΣ
Βοηθοί: ΔΟΣΚΟΡΗΣ – ΠΑΠΑΣΤΑΜΑΤΗΣ

Αγώνας: ΔΑΦΝΗ ΛΙΒΑΝΑΤΩΝ –ΠΟΔ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΛΟΚΡΙΔΑΣ 
Διαιτητής: ΖΙΩΓΑΣ
Βοηθοί: ΠΑΓΙΟΥΛΑΣ-ΖΑΡΟΝΙΚΟΛΑΣ

Πρωτάθλημα ΠΑΙΔΩΝ Ε.Π.Σ. Φθιώτιδας 

Σάββατο 22-4-2017 ΩΡΑ: 10.30

Αγώνας: ΦΡΑΝΤΖΗ Α΄- ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΜΙΑΣ 
Διαιτητής: ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ 

26η αγωνιστική Β΄ κατηγορίας Ε.Π.Σ. Φθιώτιδας 

Κυριακή 23-4-2017 ΩΡΑ: 17:00

Αγώνας: ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ –ΝΙΚΗ ΑΓ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ ΩΡΑ 11:00
Διαιτητής: ΣΤΑΜΑΤΗΣ
Βοηθοί: ΖΑΦΕΙΡΗΣ-ΠΑΠΑΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ
Αγώνας: ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΒΑΘΥΚΟΙΛΟΥ –ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΟΔ ΛΑΜΙΑΣ ΩΡΑ 11:00
Διαιτητής: ΞΗΡΟΜΕΡΙΤΗΣ
Βοηθοί: ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ-ΤΣΑΜΑΣΙΩΤΗ
Αγώνας: ΓΛΥΦΑ-ΠΑΟ ΑΝΘΗΛΗΣ ΑΝΑΒΟΛΗ 
Αγώνας: ΔΟΞΑ ΜΟΣΧΟΧΩΡΙΟΥ –ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
Διαιτητής: ΜΠΛΟΥΝΑΣ
Βοηθοί: ΚΟΥΤΣΟΒΟΥΛΟΣ-ΚΑΡΑΝΙΚΟΛΑΣ
Αγώνας: ΘΥΕΛΛΑ ΡΟΔΩΝΙΑΣ –ΔΟΞΑ ΖΗΛΕΥΤΟΥ 
Διαιτητής: ΚΟΛΟΡΙΖΟΣ Ε.
Βοηθοί: ΚΟΛΟΡΙΖΟΣ Χ.-ΠΑΠΑΝΤΩΝΗΣ

Πρωτάθλημα ΠΑΙΔΩΝ Ε.Π.Σ. Φθιώτιδας Κυριακή 23-4-2017 

Αγώνας: ΝΙΚΗ ΑΓ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ –ΑΙΑΝΤΑΣ ΛΑΜΙΑΣ Α΄ ΩΡΑ: 9.30
Διαιτητής: ΚΟΛΟΡΙΖΟΣ 

Αγώνας: ΑΙΑΝΤΑΣ ΛΑΜΙΑΣ Β’ –ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΟΔ ΛΑΜΙΑΣ ΓΗΠ ΕΠΣΦ ΩΡΑ: 10.30
Διαιτητής: ΠΑΓΙΟΥΛΑΣ 

Πρωτάθλημα ΝΕΩΝ Ε.Π.Σ. Φθιώτιδας 

Τρίτη 25-4-2017 ΩΡΑ: 17.00

Αγώνας: ΦΡΑΝΤΖΗ –ΝΙΚΗ ΑΓ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ
Διαιτητής: ΤΣΙΑΒΟΣ 
Βοηθοί: ΤΣΑΜΑΣΙΩΤΗ-ΖΑΡΟΝΙΚΟΛΑΣ

26η αγωνιστική Β΄ κατηγορίας Ε.Π.Σ. Φθιώτιδας

Κυριακή 23-4-2017 ΩΡΑ: 17:00

Αγώνας: ΜΑΛΙΑΚΟΣ-ΠΕΛΑΣΓΙΑΚΟΣ ΑΝΑΒΟΛΗ
Αγώνας: ΘΥΕΛΛΑ ΜΕΓΑΛΗΣ ΒΡΥΣΗΣ-ΑΕ ΕΧΙΝΑΙΩΝ ΓΗΠ ΑΓ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ
Διαιτητής: ΜΟΥΤΣΩΚΟΣ
Βοηθοί: ΚΑΛΥΒΑΣ-ΚΑΤΣΟΓΙΑΝΝΟΣ
Αγώνας: ΗΡΑΚΛΕΙΑ-ΑΙΑΝΤΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΓΗΠ ΕΠΣΦ ΑΝΑΒΟΛΗ
Αγώνας: ΜΕΞΙΑΤΙΚΟΣ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΑΛ ΓΙΑΝΙΤΣΟΥΣ
Διαιτητής: ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ
Βοηθοί: ΦΡΑΝΤΖΗ-ΠΕΤΕΙΝΟΣ
Αγώνας: ΤΣΟΥΚΑ-ΑΤΣΑΛΕΝΙΟΣ ΠΕΤΡΩΤΟΥ ΓΗΠ ΜΑΚΡΑΚΩΜΗΣ
Διαιτητής: ΣΟΥΦΛΕΡΟΣ
Βοηθοί: ΖΑΡΟΝΙΚΟΛΑΣ-ΠΑΠΠΑ
Αγώνας: ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΜΟΥΡΙΟΥ –ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΩΡΑ 12:00
Διαιτητής: ΧΑΝΗΣ
Βοηθοί: ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ-ΣΚΟΥΡΑΣ
Αγώνας: ΦΡΑΝΤΖΗ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΓΙΑΝΙΤΣΟΥΣ 
Διαιτητής: ΚΟΥΡΕΜΑΔΑΣ
Βοηθοί: ΞΕΦΛΟΥΔΑΣ-ΔΟΔΟΓΛΟΥ