Φιλική... εξάρα του Πανιωνίου στον Ατρόμητο

Εντυπωσιακός ο Πανιώνιος, συνέτριψε 6-2 τον Ατρόμητο στο Περιστέρι σε φιλικό προετοιμασίας των δύο ομάδων, μία εβδομάδα πριν από την έναρξη της Super League.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μάλιστα με τον Νταούντα στο 17΄ και ισοφάρισε ο Χατζισαφί στο 35΄ για να ολοκληρωθεί με σκορ 1-1 το ημίχρονο. Στο 45λεπτο που ακολούθησε ο Πανιώνιος ήταν καταιγιστικός και πέτυχε πέντε γκολ με τους Ντουρμισάι (48΄), Λάμπρου (59΄), Μασούρα (68΄), Ταπόκο (82΄) και Πινιώτη (84΄). Στο τελευταίο λεπτό ο Μενσά διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Είναι η δεύτερη «εξάρα» μέσα σε μια εβδομάδα, που δέχεται σε φιλικό ο Ατρόμητος, μετά από αυτή στην Τρίπολη από τον Αστέρα, ο οποίος πάντως Ατρόμητος στο ενδιάμεσο, νίκησε σε φιλικό τον Ολυμπιακό.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Μίρκοβιτς, Ούμπιδες (65' Βασιλείου), Καρασαλίδης, Ντάουντα (66' Μενσά), Μανούσος (67' Λαζαριδης), Κυριακίδης, Ντιγκινί (65' Πλατέλλας), Μάντσον (39' Νάτσος), Γιαννούλης (82' Στρούγγης), Ζησόπουλος

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Κότνικ (46' Μπαντής), Μπανανά (64' Κάργας), Χατζισαφί (55' Λάμπρου), Γκιοατά (73' Σπυρόπουλο), Βλάχος (46' Παπαγεωργίου), Κόρμπος (73' Γλυνός), Μασούντ (73' Οικονομίδης), Σαββίδης (64' Ταπόκο), Μασούρας (69' Βουκελάτος), Σαραμαντάς, Ντουρμισάι (73' Πινιώτης)

Tους κάλυψε όλους ο Σταϊκούρας !@ Tην συμβολή τριών κυβερνήσεων στην υλοποίηση του οδικού άξονα Ε-65 εξήρε με την ομιλία του στη χθεσινή τελετή παράδοσης του...