Football League: «Εκρηκτική» εκκίνηση ο Άρης, 5-0 τον Αιγινιακό

Εμφατικά ξεκίνησε ο Άρης στο πρωτάθλημα της Football League, με τους «κίτρινους» να δείχνουν εξαρχής τις διαθέσεις τους.

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης συνέτριψε 5-0 τον Αιγινιακό στο «Κλεάνθης Βικελίδης», έχοντας πέντε διαφορετικούς σκόρερ, στον αγώνα με τον οποίο άνοιξε η αυλαία της εφετινής διοργάνωσης κι έδειξε με το «καλημέρα» ότι είναι αποφασισμένη να επιστρέψει στην ανώτατη επαγγελματική κατηγορία.

Το 1-0 έκανε ο Πλατέλλας στο 19΄, κι από εκείνο το σημείο η αναμέτρηση εξελίχθηκε σε μονόλογο των γηπεδούχων. Στο 25΄ ο Πασάς διπλασίασε, έξι λεπτά αργότερα ο Κάσσος «έγραψε» το 3-0, στο 75ο λεπτό ο Καπνίδης έκανε το 4-0 και στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μπαργκάν διαμόρφωσε το τελικό σκορ.