Γ' Εθνική/Μπαράζ ανόδου: Ήττα για τη Στυλίδα με 1-0 από τον Δωτιέα Αγιάς στο πρώτο της ματς

Με το… αριστερό ξεκίνησε την παρουσία της στους αγώνες μπαράζ για την άνοδο στη Γ’ Εθνική της επόμενης αγωνιστικής περιόδου, η ομάδα της Στυλίδας, καθώς στο χθεσινό εντός έδρας παιχνίδι της για τη 2η αγωνιστική του 4ου ομίλου του μίνι πρωταθλήματος, γνώρισε την ήττα με 1-0 από τον Δωτιέα Αγιάς.

Η ομάδα της ανατολικής Φθιώτιδας, έχει πάρα πολλά παράπονα από τη διαιτησία του διαιτητή κ. Χουλιάρα και των βοηθών του και όχι μόνο για τη φάση του πέναλτι, με το οποίο τελικά κέρδισε η θεσσαλική ομάδα αφού εκτέλεσε εύστοχα ο Λεσάι στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου.

Στο 88′ υπήρξε γενική σύρραξη μεταξύ των παικτών των δυο ομάδων και όταν τα πνεύματα ηρέμησαν, ο διαιτητής απέβαλε με δεύτερη κίτρινη κάρτα τον Κώστα Κουφιώτη και με απευθείας κόκκινη τον Αλέκο Κουφιώτη για τη Στυλίδα, καθώς και με απευθείας κόκκινη κάρτα τον Χατζή του Δωτιέα Αγιάς.

Διαβάστε περισσότερα στο φύλλο του "Λ.Τ." της Πέμπτης (12/5)