Ισπανία: Νίκη με ... Πάκο για τη Μπαρτσελόνα, 2-1 τη Σεβίλη

Η Μπαρτσελόνα δυσκολεύτηκε, αλλά τελικά επικράτησε με 2-1 της Σεβίλης στο Καμπ Νου για την 11η αγωνιστική της La Liga.

Η ομάδα του Ερνέστο Βαλβέρδε πήρε το «τρίποντο» χάρις στα δύο τέρματα του Αλκάθερ (23', 65'), ενώ οι φιλοξενούμενοι είχαν ισοφαρίσει προσωρινά με τον Πιζάρο (59').

Με αυτό τον τρόπο η Μπαρτσελόνα συνεχίζει να κρατάει τη διαφορά των 4 βαθμών στο βαθμολογικό πίνακα από την 2η Βαλένθια, ενώ ξέφυγε με 11 από την Ρεάλ Μαδρίτης, που παίζει σήμερα (5/11) με την Λας Πάλμας.

Η σύνθεση της αντιπάλου του Ολυμπιακού στον 4ο όμιλο του Champions League: Τερ Στέγκεν, Σεμέδο, Πικέ, Ουμτιτί, Αλμπα, Ράκιτιτς (90' Μασεράνο), Μπουσκέτς, Ινιέστα (60' Παουλίνιο), Μέσι, Σουάρες, Αλκάθερ (66' Ντεουλοφέου)

Έπαιξε με τη φωτιά, αλλά δεν κάηκε η Ατλέτικο Μαδρίτης.

Οι Μαδριλένοι επικράτησαν 1-0 στο Ριαθόρ της Λα Κορούνια, για την 11η αγωνιστική της La Liga. Το «χρυσό» γκολ σημείωσε ο Τόμας στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.

Τις εξαιρετικές εμφανίσεις της, συνέχισε η Βαλένθια, καθώς για την 11η αγωνιστική του ισπανικού πρωταθλήματος νίκησε εύκολα μέσα στην έδρα της με 3-0 την Λεγανές και συνεχίζει ακάθεκτη στο «κυνήγι» της Μπαρτσελόνα.

Ο Παρέχο στο 14', ο Ροντρίγο στο 71' και ο Σάντι Μίνα με πέναλτι στο 82', πέτυχαν τα γκολ των «νυχτερίδων», ενώ ο Δημήτρης Σιόβας αγωνίσθηκε και πάλι 90 λεπτά για τους φιλοξενούμενους.