Ισπανία: Πρώτο «τρίποντο» για την Μπέτις, δύο στα δύο η Σοσιεδάδ

Τους πρώτους τρεις βαθμούς της στην νέα Πριμέρα Ντιβιζιόν, κατέκτησε η Μπέτις, καθώς για την 2η αγωνιστική, επικράτησε με 2-1 της Θέλτα.

Τα τέρματα των γηπεδούχων πέτυχαν οι Λιμόνες (31`) και Ζου (77`), ενώ η ομάδα του Βίγκο, προηγήθηκε στο 9ο λεπτό με τον Γκόμεζ.

Είκοσι λεπτά στο πρώτο μέρος ήταν αρκετά για την Σοσιεδάδ να πάρει την δεύτερη σερί νίκη της στη La Liga σε ισάριθμα ματς απέναντι στη Βιγιαρεάλ (3-0). Με 0/2 ξεκίνησε το πρωτάθλημα το «κίτρινο υποβρύχιο».

Στο 25΄ ο Γουίλιαν Χοσέ άνοιξε το σκορ, εννέα λεπτά μετά ο Πριέτο έκανε το 2-0 και το «κερασάκι στην τούρτα» έβαλε στο 45΄ ο Χουάνμι. Στο δεύτερο μέρος οι Βάσκοι διαχειρίστηκαν όπως ακριβώς έπρεπε το ματς κι έφτασαν άνετα στη νίκη.