Ήττα για το Μιλγουόκι παρά τις προσπάθειες του Αντετοκούνμπο

Την δεύτερη ήττα του σε τρία ματς γνώρισε τα ξημερώματα το Μιλγουόκι που ηττήθηκε στη Νέα Υόρκη από τους Νικς με 130-110. Χαρακτηριστικό του αγώνα ότι οι Μπακς είχαν 7/38 τρίποντα (18,4%) ενώ οι Νικς σούταραν με ποσοστό 59,3% (16/27 τρίποντα).

Ο Αντετοκούνμπο ήταν ο κορυφαίος των Μπακς και ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με 27 πόντους (8/10 δίποντα, 1/5 τρίποντα, 8/13 βολές), 13 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 3 κλεψίματα σε 32 λεπτά συμμετοχής.

Καλός ήταν και ο Μίντλετον που είχε 22 πόντους (7/12 δίποντα, 1/6 τρίποντα, 5/5 βολές), 4 ριμπάουντ και 5 ασίστ σε 33 λεπτά συμμετοχής.

Στην αναμέτρηση αγωνίστηκε για 5 λεπτά και ο Θανάσης Αντετοκούνμπο, που δεν επιχείρησε σουτ και μάζεψε 2 ριμπάουντ.

Όσον αφορά στους νικητές, ο Τζούλιους Ραντλ ήταν εξαιρετικός και ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με 29 πόντους (5/12 δίποντα, 3/5 τρίποντα, 10/11 βολές), 14 ριμπάουντ, 7 ασίστ και 1 μπλοκ σε 37 λεπτά συμμετοχής, ενώ άξιος συμπαραστάτης του ήταν ο Έλφριντ Πέιτον με 27 πόντους (9/13 δίποντα, 3/3 τρίποντα), 3 ριμπάουντ και 7 ασίστ.