Ήττα για τον ΑΟΛ με 3-1 από την ΑΕΚ στη Νέα Φιλάδελφεια

Την ήττα με 3-1 σετ (25-21, 19-25, 25-17, 25-17) γνώρισε ο ΑΟ Λαμίας από την ΑΕΚ στον αγώνα που διεξήχθη στη Νέα Φιλάδελφεια το Σάββατο (3/2) στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Pre League.

Η ομάδα του Ηλία Αγγέλη, αν και προσπάθησε πολύ, παίρνοντας μάλιστα ένα σετ, ισοφαρίζοντας προσωρινά το παιχνίδι σε 1-1 στα σετ, δεν κατάφερε να συνεχίσει στον ίδιο ρυθμό και να καταφέρει να πάρει ένα θετικό αποτέλεσμα.

Το έργο της φθιωτικής ομάδας, ήταν εξ αρχής πολύ δύσκολο κόντρα σε μια ομάδα με μεγαλύτερη εμπειρία όπως η "Ένωση" αλλά παρ' όλα αυτά τα κορίτσια του Ηλία Αγγέλη, έδειξαν πως μπορούν να αντιμετωπίσουν κάθε αντίπαλο και πλέον ετοιμάζονται για ένα ακόμη δύσκολο ματς όπως αυτό με τον Ηλυσιακό το άλλο Σάββατο στη Λαμία.

Διαβάστε περισσότερα στο φύλλο του "Λ.Τ." της Τρίτης (6/2)