Ήττα για τον ΑΟΛ στη Νέα Φιλαδέλφεια, με 3-0 από την ΑΕΚ

Με το... αριστερό ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στο 2020 και το β' γύρο της Pre League, ο ΑΟ Λαμίας, καθώς γνώρισε την ήττα από την ΑΕΚ στη Νέα Φιλαδέλφεια με 3-0 σετ (25-16, 25-11, 25-15) στο παιχνίδι που διεξήχθη το Σάββατο (18/1) στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Ο δικέφαλος, εμφανίστηκε πιο έτοιμος, με την ομάδα του Ηλία Αγγέλη να μη μπορεί να κοντράρει το ρυθμό των γηπεδούχων όπως φαίνεται και από τη διαφορά στα σκορ των σετ. Το έργο για την ομάδα της Φθιώτιδας ήταν εξ αρχής πολύ δύσκολο, κόντρα σε μια από τις πρώτες ομάδες της βαθμολογίας και πλέον κοιτάζει το εντός έδρας ματς του ερχόμενου Σαββάτου (25/1) κόντρα στον Ναύαρχο Βότση για να πάρει την πρώτη της νίκη στο β' γύρο του πρωταθλήματος.

Διαβάστε περισσότερα στο φύλλο του "Λ.Τ." της Τρίτης (21/1)