Ήττα για τον ΠΑΣ Λαμία στο ντέρμπι με 1-0 από τον Απόλλωνα Σμύρνης και έπεσε στην 3η θέση

Δεν τα κατάφερε ο ΠΑΣ Λαμία στο ντέρμπι κορυφής της 13ης αγωνιστικής της Stoiximan.gr Football League αφού ηττήθηκε με 1-0 από τον Απόλλωνα Σμύρνης στο γήπεδο της Ριζούπολης και σε συνδυασμό με τη νίκη του Άρη επί του ΟΦΗ στο σαββατιάτικο παιχνίδι, τον έριξαν στην τρίτη θέση της βαθμολογίας και στο -5 πλέον από την "Ελαφρά Ταξιαρχία". Ωστόσο οι "κυανόλευκοι" έχουν και ένα ματς λιγότερο, αυτό με τον Πανσερραϊκό στις Σέρρες.

Η ομάδα του Μπάμπη Τεννέ, προσπάθησε πολύ και παρά το γεγονός ότι βρέθηκε πίσω στο σκορ από νωρίς (13') και το ότι έπαιξε με 10 παίκτες για 25 περίπου λεπτά μετά την αποβολή του Πεταυράκη με δεύτερη κίτρινη κάρτα, ήταν καλύτερη στον αγωνιστικό χώρο σε όλη τη διάρκεια του δευτέρου ημιχρόνου, ενώ ο Ντουρμισάι, έχασε τη μεγαλύτερη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους, όταν στο 76' βγήκε τετ α τετ με τον Ταΐρη, μετά από ωραία πάσα του Βασιλόγιαννη, αλλά ο τερματοφύλακας του Απόλλωνα κατάφερε να διώξει.

Διαβάστε περισσότερα στο φύλλο του "Λ.Τ." της Τρίτης (31/1)

Πηγή: Starsports.gr