Και στο τέλος μίλησε ο Βετσίνο

Λίγα λεπτά απέμεναν για να πανηγυρίσει η Ρόμα μια πολύ σπουδαία νίκη στο Σαν Σίρο καθώς κρατούσε το 0-1 με τον γκολ του Ελ Σααράουϊ από το 31ο λεπτό. Ομως, στο 86΄ ο Ματίας Βετσίνο ισοφάρισε και κράτησε τους «νερατζούρι» στην τρίτη θέση της βαθμολογίας. Δυο γκολ έχει ο Ουρουγουανός μέσος στην Ιταλία, αμφότερα εναντίον της Ρόμα αφου είχε σκοράρει και στη νίκη 3-1 του α΄ γύρου!

Με δύο νίκες μπήκε το 2018 για τη Μίλαν του Τζενάρο Γκατούζο. Οι «ροσονέρι» πέρασαν από τη Σαρδηνία με 2-1 επί της Κάλιαρι καθώς ο Φρανκ Κεσί πέτυχε δύο γκολ για πρώτη φορά στην καριέρα του στη Μίλαν.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερ στις αναμετρήσεις για την 21η αγωνιστική:

Αταλάντα-Νάπολι          0-1