Κύπελλο ΕΠΣΦ: Τα αποτελέσματα των επαναληπτικών της Β' Φάσης - Τα ζευγάρια των "8" της διοργάνωσης

Με τους επαναληπτικούς αγώνες της Β' Φάσης, συνεχίστηκε την Τετάρτη (8/11) το Κύπελλο Ερασιτεχνών της ΕΠΣ Φθιώτιδας με τα φαβορί να ολοκληρώνουν την υπόθεση πρόκριση και να κλείνουν θέση στην προημιτελική φάση της διοργάνωσης.

Μεγάλο ματς, με τον νικητή να κρίνεται στην παράταση, έγινε στις Λιβανάτες όπου ο Άρης Αγίου Κωνσταντίνου, επιβλήθηκε με 5-4 της τοπικής Δάφνης, ενώ το μεγάλο ντέρμπι του Οπούντιου Μαρτίνου με τη Στυλίδα είχε νικήτρια και στο δεύτερο ματς τη λοκρική ομάδα, η οποία επικράτησε με 3-1 της ομάδας της ανατολικής Φθιώτιδας, πετυχαίνοντας και τα τρία τέρματά του, μέσα στα 6 τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου, ενώ ήταν πίσω στο σκορ με 1-0 από το 15ο λεπτό.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Δάφνη Λιβανατών-Άρης Αγ. Κωνσταντίνου 4-5 παρ. (2-2 κ.α.)

Ευρυτανικός (πέρασε χωρίς αγώνα στους «8») – Μαλεσίνα

*Οι πρώτοι αγώνες των προημιτελικών θα διεξαχθούν την Τετάρτη 22 Νοεμβρίου και οι ρεβάνς την Τετάρτη 13 Δεκεμβρίου.