Λεβαδειακός - ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ (0-0 ΤΕΛΙΚΟ)

Ολοκληρώθηκε ο αγώνας του ΠΑΣ Λαμία με τον Λεβαδειακό στο γήπεδο της Λιβαδειάς για τη 10η αγωνιστική της Super League Σουρωτή με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες με 0-0.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Λεβαδειακός (Ανιγκό): Επασί, Τσαμπούρης, Λεονάρντο, Τριποτσέρης, Μεντί, Μητρόπουλος, Ομπιόρα, Τόνι Σίλβα, Μπελγκαζουανί, Γιουσούφ, Γιακουμάκης

ΠΑΣ Λαμία (Τεννές): Παπαδόπουλος, Κουτρομάνος, Ασίγκμπα, Αναστασιάδης, Παντελιάδης, Όμο, Μπλάζιτς, Βασιλαντωνόπουλος, Πίτι, Ακόστα , Βάντερσον.

Η εξέλιξη του 1ου ημιχρόνου:

Σουτ του Μπελγκαζουανί από πλάγια δεξιά, απέκρουσε ο Παπαδόπουλος.

5' Κόρνερ για τον Λεβαδειακό που εκτέλεσε ο Τσαμούρης, με τον Μεντί να πιάνει την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι, με τη μπάλα να περνά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

21' Νέα ευκαιρία για τους Βοιωτούς, όταν ο Μητρόπουλος έκανε το μακρινό σουτ, η μπάλα βρήκε και σε αμυντικό και κατέληξε κόρνερ που πέρασε ανεκμετάλλευτο.

24' Πλάγιο του Παντελιάδη, ο Επασί σηκώθηκε στο πέναλτι και μπλόκαρε προ του Ασίγκμπα.

26' Καλή ευκαιρία για τη Λαμία, όταν ο Βασιλαντωνόπουλος έκανε τη σέντρα από τα δεξιά με τον Λεονάρντο να παραχωρεί το κόρνερ.

27' Σέντρα του Πίτι από τα δεξιά, ο Επασί μπλόκαρε χωρίς πρόβλημα, παρά την προσπάθεια των "κυανόλευκών".

31' Νέα επίσκεψη του Λεβαδειακού με απειλητικές διαθέσεις στην περιοχή της Λαμίας, με τον Τόνι Σίλβα να κάνει ωραία κίνηση από τα δεξιά, έβγαλε και την παράλληλη σέντρα, αλλά ο Παπαδόπουλος ήταν σε ετοιμότητα και με ωραίο τρόπο απέκρουσε, πριν η μπάλα φτάσει στον Γιουσούφ και στον Γιακουμάκη που ακολουθούσαν τη φάση.

42' Τεράστια ευκαιρία για τον Λεβαδειακό να ανοίξει το σκορ, όταν ο Τσαμπούρης εκτέλεσε φάουλ από τα δεξιά, η μπάλα πέρασε από την άμυνα της Λαμίας και ο Τριποτσέρης με προβολή στο δεύτερο δοκάρι, έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και στη συνέχεια έδιωξαν οι φιλοξενούμενοι.

Τέλος του 1ου ημιχρόνου

Έναρξη 2ου ημιχρόνου

50' Καλή ευκαιρία για τον Λεβαδειακό να πετύχει ένα τέρμα, όταν ο Μπελγκαζουανί μπήκε από τα δεξιά στην περιοχή, έβγαλε τη σέντρα και ο Γιακουμάκης έκανε την κεφαλιά με τη μπάλα να περνά μόλις άουτ.

54' Νέα καλή στιγμή για τον Λεβαδειακό, όταν ο Τσαμπούρης εκτέλεσε κόρνερ από τα δεξιά, με τον Τριποτσέρη να πιάνει την κεφαλιά στην καρδιά της λαμιώτικης άμυνας και τον Παπαδόπουλο, να μπλοκάρει.

54' Μακρινό σουτ του Τόνι Σίλβα, η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Παπαδόπουλου.

62' Κόκκινη κάρτα για τον Λεβαδειακό. Ο Μεντί μάρκαρε αντικανονικά τον Βασιλαντωνόπουλο, με αποτέλεσμα να αντικρίσει τη δεύτερη κίτιρνη κάρτα του διατητή Σέζου και έτσι άφησε την ομάδα του για το υπόλοιπο του αγώνα με 10 παίκτες.

65' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Φαβάρο πέρασε στη θέση του Τόνι Σίλβα.

73' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Σουμπίνο πέρασε στη θέση του Μπελγκαζουανί.

76' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Νιασέ πέρασε στη θέση του Ομπιόρα.

81' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Αναστασόπουλος στη θέση του Μπλάζιτς.

84' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Φράγκος πέρασε στη θέση του Βάντερσον.

90' Καλή ευκαιρία για τη Λαμία με μακρινό σουτ του Πίτι που δεν ήταν όσο δυνατό θα ήθελε για να νικήσει και τον Επασί ο οποίος μπλόκαρε.