"Λευκή" ισοπαλία για Ατρόμητο και ΠΑΣ Γιάννινα στο Περιστέρι

Αν και καλύτερος ο Ατρόμητος δεν μπόρεσε να «ξεκλειδώσει» την άμυνα του ΠΑΣ Γιάννινα, που έφυγε από το Περιστέρι με τον βαθμό της ισοπαλίας 0-0. Αήττητοι παραμένουν οι Γιαννιώτες μετά από τρεις αγωνιστικές στη Super League, όπως και οι γηπεδούχοι οι οποίοι όμως αναζητούν ακόμα την πρώτη τους νίκη.

Πίεσε από το ξεκίνημα ο Ατρόμητος περιορίζοντας σε παθητικό ρόλο τον ΠΑΣ. Ηταν όμως ανορθόδοξη η ανάπτυξη, με τους γηπεδούχους να αδυνατούν να δημιουργήσουν ευκαιρίες. Βέβαια, ίσως όλα να ήταν διαφορετικά αν στο 44΄ η κεφαλιά του Ρισβάνη είχε καταλήξει στα δίχτυα και όχι στο δοκάρι του Βελλίδη. Ενα γκολ σε τέτοιο χρονικό σημείο με με τους Ηπειρώτες να ολοκληρώνουν το ημίχρονο χωρίς τελική προσπάθεια, σίγουρα θα έδινε πολύ μεγαλύτερη δυναμική στους γηπεδούχους του Νταμίρ Κάναντι.

Κάπως έτσι κύλησε και το β΄ ημίχρονο, καθώς ο ΠΑΣ ήταν πολύ κατώτερος σε σχέση με το προηγούμενο ματς (με την ΑΕΚ στα Γιάννινα), ενώ ο Ατρόμητος προσπάθησε να βαδίσει στα βήματα της εξαιρετικής εμφάνισής του με τον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο (2-2). Δεν τα κατάφερε, καθώς δεν ήταν αποτελεσματικός κι έτσι το 0-0 αφήνει ικανοποιημένος τους φιλοξενούμενους, καθώς ήταν το καλύτερο που μπορούσαν να πάρουν στο Περιστέρι, με βάση την εικόνα που παρουσίασαν.

Διαιτητής: Σέζος (Κιλκίς)

Κίτρινες: Μάντσον - Μαυροπάνος, Σκόνδρας, Τζημόπουλος

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Νταμίρ Κάναντι): Γιαννιώτης, Κιβρακίδης, Χατζηισαΐας, Ρισβάνης, Γιαννούλης, Μπουσούλατζιτς, Ούμπιδες (63΄ Μανούσος), Μάντσον (71΄ Βασιλακάκης), Ουάρντα (85΄ Βασιλίου), Ντιγκινί, Ντάουντα.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Γιάννης Πετράκης): Βελλίδης, Μπουκουβάλας, Μιχαήλ, Μαυροπάνος, Τζημόπουλος, Ναδάλες (31΄ λ.τρ. Καρανίκας), Λίλα (71΄ Μανθάτης), Κοζορώνης, Γαρουφαλιάς, Γιάκος, Χαλκιαδάκης (80΄ Σκόνδρας).