"Λευκή" ισοπαλία στη Λάρισα ανάμεσα στην ΑΕΛ και τον Ατρόμητο

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση της ΑΕΛ με τον Ατρόμητο για την 4η αγωνιστική της Super League. Οι δύο ομάδες έμειναν στο στείρο 0-0, αν και δημιούργησαν κάποιες καλές ευκαιρίες. Αμφότεροι αγνοούν τη νίκη μέχρι στιγμής στο πρωτάθλημα, με τους Περιστεριώτες να πετυχαίνουν την 4η ισοπαλία τους σε ισάριθμους αγώνες.

Πολύ καλύτερος ο Ατρόμητος, που διαμαρτύρεται δίκαια για γκολ που δεν μέτρησε στο 85΄.Οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και ήθελαν να διεκδικήσουν την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα. Η ΑΕΛ στο πρώτο ημίχρονο είχε την υπεροχή, ωστόσο δεν μπόρεσε να δημιουργήσει κάποια κλασική ευκαιρία. Οι φιλοξενούμενοι, ωστόσο ήταν αυτοί που έχασαν μοναδική ευκαιρία στις καθυστερήσεις να ανοίξουν το σκορ. Ο Ντιγκινί βρέθηκε απέναντι στον  Μπόζοβιτς, αλλά ο τερματοφύλακας της Λάρισας έδιωξε σωτήρια.

Στην επανάληψη ο ρυθμός έπεσε και μέχρι το 78', όπου η ΑΕΛ έμεινε με 10 παίκτες, λόγω του τραυματισμού του Γκόλια, δεν είχαμε κάποια μεγάλη ευκαιρία. Σε εκείνο το σημείο, όμως, ο Ατρόμητος ανέβασε ρυθμούς κι έχασε τρεις μεγάλες ευκαιρία. Η σημαντικότερη ήταν στο 85'. Ο Ρισβάνης έκανε την κεφαλιά, η μπάλα πέρασε την γραμμή, αλλά ο β' βοηθός έδειξε λανθασμένα να συνεχιστεί το παιχνίδι. Στη συνέχεια οι Περιστεριώτες πίεσαν, αλλά δεν πέτυχαν κάποιο γκολ, με αποτέλεσμα να μοιραστούν το βαθμό της ισοπαλίας

Διαιτητής: Σταύρος Μάνταλος

ΑΕΛ (Τζάκι Ματάαισεν): Μπόζοβιτς, Ρέντζας, Φάρκας, Γκόλιας, Γουάλας, Φατιόν, Λαγός, Λεοζίνιο (74' Ναβάρο), Ντέλετιτς, Μπάμπιτς (46' Κρίζμαν), Ναζλίδης (74' Περόνε).

Ατρόμητος (Νταμίρ Καναντι): Γιαννιώτης, Κιβρακίδης, Χατζηισαΐας, Ρισβάνης, Γιαννούλης, Μάντσον, Μπουσουλάτζιτς (76' Βασιλακάκης), Ντιγκινί, Ούμπιντες, Ουάρντα,  Μανούσος (75' Ντάουντα).