Ματς-διαφήμιση στο Βίγκο

Στο καλύτερο ίσως ματς του πρωταθλήματος της La Liga στον 2ο γύρο, και σε ένα από τα κορυφαία της σεζόν, η Σεβίλη με ανατροπή στην ανατροπή έφυγε νικήτρια από την έδρα της Θέλτα με 4-3 και οκτώ στροφές πριν από το φινάλε διατήρησε σε μαθηματικό επίπεδο τις ελπίδες της ακόμη και για την κατάκτηση του τίτλου.

Οι Ανδαλουσιάνοι, προηγήθηκαν βρέθηκαν πίσω στο ημίχρονο, αλλά κατάφεραν στο δεύτερο μέρος να σκοράρουν δύο φορές και να φύγουν νικητές από το Βίγκο. Ο παίκτης που «σημάδεψε» με την παρουσία του το ματς ήταν ο Αργεντινός, Αλεχάντρο Γκόμες, ο οποίος μπήκε αλλαγή στο 67ο λεπτό και δύο λεπτά αργότερα πέτυχε το νικητήριο τέρμα για το συγκρότημα του Ζουλέν Λοπετέγκι.