Με ανατροπή στους ομίλους του CL η Μίντιλαντ

Η Μίντιλαντ έκανε την έκπληξη με την Σλάβια Πράγας και παρότι βρέθηκε να χάνει με 0-1 στην έδρα της έφερε τα πάνω κάτω στο δεύτερο ημίχρονο και με το εντυπωσιακό 4-1 προκρίθηκε πανηγυρικά στους ομίλους του Champpions League (το πρώτο ματς είχε τελειώσει ισόπαλο χωρίς τέρματα).

Το ίδιο έκανε και η Σάλτσμπουργκ η οποία μετά τη νίκη της στο Ισραήλ επί της Μακάμπι με 2-1 επιβλήθηκε και στην Αυστρία με 3-1 και πέρασε στους ομίλους αφήνοντας εκτός το συγκρότημα του Γιώργου Δώνη.

Ο 50χρονος τεχνικός αποβλήθηκε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου από τον διαιτητή Μπριχ, όταν διαμαρτυρήθηκε πολύ έντονα για τον καταλογισμό του πέναλτι, με το οποίο οι Αυστριακοί έκαναν το 2-1.