MVP ο Λημνιός στη νίκη της Τβέντε

Η Τβέντε νίκησε εντός έδρας με 2-0 τη Χέρενφεν για την 19η αγωνιστική της Eredivisie με τον Δημήτρη Λημνιό να αναδεικνύεται MVP της αναμέτρησης. Αν και δεν κατάφερε να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα, ο Έλληνας διεθνής ακραίος επιθετικός έκανε εξαιρετική εμφάνιση ενώ έχασε και ευκαιρία να σκοράρει στο ά μέρος. Η Τβέντε άνοιξε το σκορ στο 77ο λεπτό με τον Μάνφρεντ Ουγκάλδε, ενώ ο Ρίκι Φαν Βολφσβίνκελ διαμόρφωσε το τελικό σκορ από το σημείο του πέναλτι στο 88ο λεπτό. O Δημήτρης Λημνιός αντικαταστάθηκε στο 92ο λεπτό από τον Ντααν Ροτς.

Στις αναμετρήσεις της 19ης αγωνιστικής στην Eredivisie σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

Τσβόλε-Βίλεμ              2-0
Ναϊμέγκεν-Χεράκλες        0-0
Τβέντε-Χέρενφεν           2-0
Φέγενορντ-Φίτεσε          0-1
Γκόου Αχεντ-Βααλβάϊκ      0-2