Νέα ήττα για τον ΑΟΛ με 3-1 από τις Αμαζόνες στη Νέα Ερυθραία

Την ήττα με 3-1 σετ (25-22, 28-26, 23-25, 25-16) γνώρισε ο ΑΟ Λαμίας στο παιχνίδι που διεξήχθη το απόγευμα της Κυριακής (1/11) στο γήπεδο της Νέας Ερυθραίας στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του Α' Ομίλου της Volley League Γυναικών.

Μία ακόμη ήττα για την ομάδα του Ηλία Αγγέλη, η οποία δεν κατάφερε να πάρει ούτε τώρα βαθμό ή βαθμούς, και έτσι συνεχίζει να βρίσκεται στις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας ωστόσο στο σημερινό παιχνίδι μπόρεσε να πάρει το πρώτο του σετ, αφού θυμίζουμε ότι στα τρία πρώτα παιχνίδια, δεν είχε πάρει κανένα.

Η λαμιώτικη ομάδα για ένα ακόμη παιχνίδι, έχασε ένα κομβικό, για την εξέλιξη του αγώνα, σετ και συγκεκριμένα το δεύτερο, όπου από το εις βάρος της 23-20, έφτασε το σετ για να κριθεί σε περισσότερους από τους 25 πόντους, με τις γηπεδούχες να το κατακτούν με 28-26, κάνοντας το σημαντικότερο βήμα για την κατάκτηση της νίκης, αν και στο τρίτο σετ, ο ΑΟΛ ήταν αυτός που κατάφερε να το κατακτήσει με 25-23.

Κορυφαία σκόρερ για τον ΑΟΛ η Μαργιάνα Κομλένοβιτς με 14 πόντους και ακολούθησαν Τσομπανίδου και Κούση με 11 και 10 πόντους αντίστοιχα.

Διαβάστε περισσότερα στο φύλλο του "Λ.Τ." της Τρίτης (3/11)

# Δήμος, φορείς και κάτοικοι της περιοχής των Οινοφύτων διατράνωσαν με τον πλέον καθαρό τρόπο χθες στη συνεδρίαση του περιφερειακού συμβουλίου την αντίθεσή τους στην...