Νέα νίκη στο τάι μπρέικ για τον ΑΟ Λαμίας

Ένα ακόμη εντός έδρας παιχνίδι του ΑΟΛ κρίθηκε στο τάι μπρέικ αφού η ομάδα του Ηλία Αγγέλη, επικράτησε με 3-2 σετ (16-25, 25-21, 25-18, 25-27, 16-14) του ΓΑΣ Μεσσαρά στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Pre League.

Η λαμιώτικη ομάδα επέστρεψε στις νίκες, μετά την εκτός έδρας ήττα από το Αιγάλεω της περασμένης αγωνιστικής και πλέον περιμένει τον αγώνα της ερχόμενης Τετάρτης (20/12) κόντρα στα Βριλήσσια στην Αθήνα για να κλείσει τον α' γύρο του πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Ηλία Αγέλη αν και δεν ξεκινήσει καλά χάνοντας το πρώτο σετ, στη συνέχεια βελτίωσε την απόδοσή της και παρά την προσπάθειά της στο 4ο σετ, δεν μπόρεσε να πάρει τη νίκη και τους τρεις βαθμούς στις... λεπτομέρειες. Ωστόσο και οι δύο βαθμοί που προστέθηκαν στη συγκομιδή είναι σημαντικοί, αφού ο ΑΟΛ έχει πλέον 12 βαθμούς.

Διαβάστε περισσότερα στο φύλλο του "Λ.Τ." της Τρίτης (19/12)