Νίκη στην επιστροφή Λαμπρόπουλου για ΑΕΚ

Με νίκη της ΑΕΚ (3-2) έληξε ο... χορταστικός φιλικός αγώνας ανάμεσα στην Παναχαϊκή και τους «κιτρινόμαυρους», που διεξήχθη στο γήπεδο της Αγυιάς. Η καλή είδηση της βραδιάς, ωστόσο, ήταν πως ο Βασίλης Λαμπρόπουλος επέστρεψε στα γήπεδα, έξι μήνες μετά τον τραυματισμό του και ο Μανόλο Χιμένεθ του έδωσε 80 λεπτά συμμετοχής. Η ομάδα της Πάτρας προηγήθηκε στο 29ο λεπτό με τον Ελευθεριάδη, αλλά η Ένωση ισοφάρισε στο 59΄ με τον Γκάλο και πήρε προβάδισμα με τον Κλωναρίδη στο 76΄. Ο Κυνηγόπουλος ισοφάρισε για τους γηπεδούχους στο 81΄, αλλά τέσσερα λεπτά αργότερα ο Κλωναρίδης σκόραρε ξανά, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.

Ο διαιτητής Μακρυπόδης έδειξε την κίτρινη κάρτα στον Σωτηράκο.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Βρονταράς, Πολίμος, Μπουτζίκος, Μακρυδημήτρης, Μπιτσάκος, Φωτάκης, Μουστακόπουλος, Γκίνο (36΄ Φουρλάνος), Στεργίδης, Ελευθεριάδης, Μωραΐτης.

ΑΕΚ (Μανόλο Χιμένεθ): Τσιντώτας (80΄ Ντούνης), Γκάλο, Λαμπρόπουλος (80΄ Τσιβελεκίδης), Τζανετόπουλος, Γιαννούτσος, Σιμόες (80΄ Μπάμπης), Αϊντάρεβιτς (46΄ Βινίσιους), Κλωναρίδης, Πατίτο (57΄ Μπακάκης), Βλαχομήτρος (46΄ Λιβάια), Αραούχο.

Το ταξίδι στον  Νομό Έβρου είχε και δυσάρεστα απρόοπτα. Συνάντησα στην Ορεστιάδα τον ιντερνετικό μου φίλο Χρήστο. Η χαρά μεγάλη και από τις δύο πλευρές, μέχρι την...