Ο ΑΟΛ "καθάρισε" εύκολα με 3-0 τη ΧΑΝΘ στο "Χαλκιοπούλειο"

Στόχος επετεύχθη για τον ΑΟ Λαμίας, ο οποίος στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Pre League, επιβλήθηκε εύκολα της ΧΑΝΘ στο "Χαλκιοπούλειο" με 3-0 σετ (25-15, 25-19, 25-15) και κατάφερε να επιστρέψει στις "καθαρές" νίκες που ήταν και το μοναδικό αποτέλεσμα που ήθελε.

Η ομάδα του Ηλία Αγγέλη, ήταν εξαιρετική, αποδίδοντας πολύ καλό βόλεϊ στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και ήταν η απόλυτη κυρίαρχος στον αγώνα όπως φαίνεται και από τα σκορ των σετ, φτάνοντας εύκολα στη νίκη με 3-0.

Με το  "τρίποντο" αυτό, οι Λαμιώτισσες έφτασαν πλέον τους 13 βαθμούς και βρίσκονται στο -1 από τη σημερινή τους αντίπαλο και πλέον στις τρεις αγωνιστικές που μένουν μέχρι το τέλος του α' γύρου και του έτους, θέλουν μόνο νίκες για να μπορέσουν να διατηρηθούν στις υψηλές θέσεις της βαθμολογίας.

Διαβάστε περισσότερα στο φύλλο του "Λ.Τ." της Τρίτης (3/12)