Ο Ικάρντι λύτρωσε την Παρί στις καθυστερήσεις (3-2)

Στο έκτο λεπτό τον καθυστερήσεων ο Μάουρο Ικάρντι λύτρωσε την Παρί Σεν Ζερμέν στη σημερινή -εντός έδρας- συναρπαστική αναμέτρηση κόντρα στη Σεντ Ετιέν, καθώς διαμόρφωσε το τελικό 3-2, στο πλαίσιο της 33ης αγωνιστικής της Ligue 1. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν με τον Μπουάνγκα στο 78ο λεπτό, αλλά στη συνέχεια πήρε την κατάσταση στα... πόδια του ο Κιλιάν Μπαπέ και με δύο δικά του γκολ (79', 87' πεν.), ανέτρεψε το σκορ και έδωσε την πρωτοπορία στην Παρί, αλλά η Σεντ Ετιέν δεν είχε πει την τελευταία λέξη της και στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ισοφάρισε σε 2-2 με τον Χαμουμά. Το ματς όμως κρίθηκε δύο λεπτά αργότερα, καθώς λίγο πριν το τελικό σφύριγμα ο Ιταλός φορ χάρισε στην ομάδα του τη σημαντική νίκη και την οδήγησε στον ένα βαθμό πίσω από την πρωτοπόρο της βαθμολογίας, Λιλ. Συνοπτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και η βαθμολογία:

Λιλ-Μονπελιέ         0-1