Καθημερινή Αδέσμευτη Εφημερίδα

Ο Μπουρμασόπουλος σφυρίζει στον αγώνα του ΠΑΣ Λαμία με τον Πανσερραϊκό στις Σέρρες - Αλλαγή ώρα στο ματς

Ο Αγησίλαος Μπουμαρσόπουλος του συνδέσμου Λάρισας, ορίστηκε από την Κεντρική Επιτροπή Διαιτησίας της ΕΠΟ να "σφυρίξει" στην αναμέτρηση του ΠΑΣ Λαμία με τον Πανσερραϊκό στις Σέρρες στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Stoiximan.gr Football League. 

Επίσης όπως έγινε γνωστό την Τετάρτη (11/1) η διοργανώτρια αρχή άλλαξε την ώρα διεξαγωγής του αγώνα της Κυριακής στη μακεδονική πόλη. Αρχικά ο αγώνας ήταν προγραμματισμένος να αρχίσει στις 17:00, αλλά τελικά η σέντρα ορίστηκε για τις 15:00 όπως και τα περισσότερα από τα υπόλοιπα παιχνίδια.

Κι αυτό γιατί,  ο Πανσερραϊκός ενημέρωσε τους ανθρώπους της λίγκας ότι υπάρχει πρόβλημα στον ηλεκτροφωτισμό του γηπέδου του και δεν μπορεί να χρησιμοποιήσει τους προβολείς και ήταν δικό του αίτημα να αλλάξει η ώρα διεξαγωγής του αγώνα, το οποίο και έγινε δεκτό.

Από την άλλη, στο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης ανάμεσα στον Αγροτικό Αστέρα και τον Άρη που θα γίνει στον Εύοσμο, διαιτητής ορίστηκε ο Αριστομένης Κουτσιάυτης του συνδέσμου Άρτας ενώ το επίσης πολύ σημαντικό ματς μεταξύ του Αχαρναϊκού και του ΟΦΗ στο Μενίδι, θα διευθύνει ο Γεώργιος Μπλάνας του συνδέσμου Μεσσηνίας.

 

Αναλυτικά οι διαιτητές της 10ης αγωνιστικής της Stoiximan.gr Football League:


Σάββατο 14/1

15:00 Αγροτικός Αστέρας - Άρης
Διαιτητής: Αριστομένης Κουτσιαύτης (Άρτας)
Βοηθοί: Ηλίας Νατσιούλας (Λάρισας), Γεώργιος Αναστασίου (Λάρισας)
4ος: Αθανάσιος Σέζος (Κιλκίς)

Κυριακή 15/1

14:00 Αναγέννηση Καρδίτσας - Χανιά
Διαιτητής: Δημήτριος Καρατέρπος (Κοζάνης)
Βοηθοί: Χρήστος Τζιαμπάσης (Κοζάνης), Θεόδωρος Τζιουβάρας (Κοζάνης)
4ος: Παναγιώτης Συμεωνίδης (Πιερίας)

15:00 Καλλονή - Απόλλων Σμύρνης
Διαιτητής: Παναγιώτης Κακριδής (Κορινθίας)
Βοηθοί: Χρήστος Πυργάκης (Κορινθίας), Παντελής Σπουρόπουλος (Ανατολικής Αττικής)
4ος: Ευάγγελος Κορδολαίμης (Ανατολικής Αττικής)

15:00 Αχαρναϊκός - ΟΦΗ
Διαιτητής: Γεώργιος Μπλάνας (Μεσσηνίας)
Βοηθοί: Γεώργιος Παλαμίδας (Λακωνίας), Ισίδωρος Αρμακόλας (Κυκλάδων)
4ος: Κώστας Αντωνίου (Αθηνών)

15:00 Κισσαμικός - Πανελευσινιακός
Διαιτητής: Ιωάννης Μουρτζάκης (Ηρακλείου)
Βοηθοί: Παναγιώτης Κορτέσης (Αθηνών), Ιωάννης Κοκμοτός (Ρεθύμνου)
4ος: Μάριος Βισκαδούρος (Ηρακλείου)

15:00 Πανσερραϊκός – ΠΑΣ Λαμία
Διαιτητής: Αγησίλαος Μπουμαρσόπουλος (Λάρισας)
Βοηθοί: Αλέξανδρος Γρεβένης (Χαλκιδικής), Αχιλλέας Νίκζας (Λάρισας)
4ος: Νικόλαος Τεβεκέλης (Μακεδονίας)

15:00 Αιγινιακός - Τρίκαλα
Διαιτητής: Χρήστος Μήτσιος (Ηπείρου)
Βοηθοί: Ελευθέριος Καραλής (Ηπείρου), Βασίλειος Μωυισιάδης (Γρεβενών)
4ος: Κωνσταντίνος Τσετσίλας (Γρεβενών)

15:00 Παναιγιάλειος - Πανθρακικός
Διαιτητής: Χρήστος Κούλης (Ηλείας)
Βοηθοί: Δημήτριος Σεφέρης (Κορινθίας), Γεώργιος Σταματάκος (Λακωνίας)
4ος: Δημήτριος Γκοβέσης (Αρκαδίας)

15:00 Καλλιθέα - Σπάρτη
Διαιτητής: Γεώργιος Μιχαηλίδης (Βοιωτίας)
Βοηθοί: Νικόλαος Σοφός (Βοιωτίας), Βασίλειος Παγουράς (Βοιωτίας)
4ος: Σπυρίδων Σταθόπουλος (Δυτικής Αττικής)