O Ολυμπιακός κατάφερε να ξεπεράσει το «εμπόδιο» του Λεβαδειακού

Μέτριος συνολικά ο Ολυμπιακός κατάφερε, όμως, να ξεπεράσει το «εμπόδιο» του Λεβαδειακού με 2-0, στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Σούπερ Λίγκα, και να προσθέσει ακόμη μια νίκη στο ενεργητικό του. Μετά από ένα κακό πρώτο ημίχρονο, οι πρωταθλητές «ξύπνησαν» στο δεύτερο μέρος και πήραν τους τρεις βαθμούς με τα γκολ των Ολαϊτάν (54΄) και Χολέμπας (82΄).

Τεράσια νίκη πέτυχε ο Πανιώνιος, που επικράτησε του ΠΑΟΚ με 2-0 στη Νέα Σμύρνη. Το σκορ άνοιξε μόλις στο 6ο λεπτό ο Αραβίδης, ο οποίος έφτασε τα 8 φετινά τέρματα και είναι ο πρώτος σκόρερ των «κυανέρυθρων» στο πρωτάθλημα, ενώ στο 61΄ ο Λάσνικ διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Το ταξίδι στον  Νομό Έβρου είχε και δυσάρεστα απρόοπτα. Συνάντησα στην Ορεστιάδα τον ιντερνετικό μου φίλο Χρήστο. Η χαρά μεγάλη και από τις δύο πλευρές, μέχρι την...