Πάει για δεύτερο... Λονδίνο ο Ολυμπιακός, 1-1, με τη Γουλβς στο "Καραϊσκάκη"

«Ζωντανός» στο παιχνίδι της πρόκρισης στους προημιτελικούς του Europa League έμεινε ο Ολυμπιακός, μετά το αποψινό 1-1 με την Γουλβς στο άδειο Καραϊσκάκη (λόγω κορονοϊού το ματς έγινε κεκλεισμένων των θυρών), στην πρώτη μεταξύ τους αναμέτρηση για την φάση των «16» της διοργάνωσης.

Παρότι οι Πειραιώτες έπαιζαν με παίκτη λιγότερο από το 29ο λεπτό, μετά την αποβολή του Σεμέδο με απευθείας κόκκινη κάρτα (χάνει τη ρεβάνς ο Πορτογάλος), προηγήθηκαν με τον Ελ Αραμπί στο 54΄, ωστόσο, οι «λύκοι» έφτασαν στην ισοφάριση στο 67ο λεπτό με το σουτ του Νέτο (η μπάλα βρήκε στο πόδι του Μπουχαλάκη, άλλαξε πορεία και ξεγέλασε τον Σα).

Η ρεβάνς, εφόσον πραγματοποιηθεί (την ερχόμενη εβδομάδα η UEFA θα αποφασίσει για το αν θα συνεχιστούν οι αγώνες του Champions και Europa League), είναι προγραμματισμένη για τις 19 Μαρτίου στο «Μολινό».