Τεράστια νίκη παραμονής με ανατροπή για τον ΠΑΣ Λαμία - Πέρασε με 2-1 από τα Γιάννενα

Τεράστιας βαθμολογικής σημασίας νίκη πήρε ο ΠΑΣ Λαμία ο οποίος επιβλήθηκε με 2-1 του ΠΑΣ Γιάννινα και μάλιστα με ανατροπή στο παιχνίδι που διεξήχθη το βράδυ της Δευτέρας (12/4) στο γήπεδο των Ιωαννίνων στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής των Play Out της Super League Interwetten 2020-2021. \

Η ομάδα της Φθιώτιδας, με το "τρίποντο" αυτό, έφτασε τους 30 βαθμούς και πλέον κρατάει την τύχη για παραμονή στα δικά της χέρια ενώ ακολουθεί το σημαντικό ματς με την ΑΕΛ στη Λαμία, την επόμενη Δευτέρα (19/4).

ΠΑΣ Γιάννινα (Αργύρης Γιαννίκης): Λοντίγκιν, Οικονομόπουλος, Παντελάκης, Εραμούσπε, Πίρσμαν, Ντομίνγκεθ, Κάστρο, Μπρένερ, Ελευθεριάδης, Καρτάλης, Μιλιντσεάνου.

ΠΑΣ Λαμία (Μιχάλης Γρηγορίου): Επασί, Αντέτζο, Τζανετόπουλος, Σκόνδρας, Βύντρα, Τζανδάρης, Μαρτίνεθ, Μπεχαράνο, Μπιάρνασον, Καραμάνος, Ντέλετιτς.

1' Έναρξη του ματς.

4' Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΣ Λαμία να ανοίξει το σκορ, όταν από το φάουλ του Ντέλετιτς και αδράνεια της άμυνας των γηπεδούχων, ο Τζανδάρης σούταρε από κοντρά, με τον Λοντίγκιν να πραγματοποιεί σπουδαία απόκρουση.

5' Ανάποδο σουτ του Ελευθεριάδη, που ήθελε να εκμεταλλευθεί το γεγονός ότι ο Επασί ήταν εκτός θέσης, ωστόσο ο τερματοφύλακας της Λαμίας, κατάφερε να διώξει.

10' Γκολ για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Καρτάλης εκτέλεσε κόρνερ από τα δεξιά, με τους αμυντικούς της Λαμίας να μην καταφέρνουν να διώξουν και ο Μπρένερ μέσα από την περιοχή, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Επασί για να κάνει το 1-0 για τους Ηπειρώτες.

23' Αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Πήλιος πέρασε στη θέση του Πίρσμαν.

31' Η Λαμία βγήκε στην αντεπίθεση με τον Καραμάνο να πασάρει στον Ντέλετιτς και τον Εραμούσπε να τραβάει τη φανέλα του Σέρβου, ωστόσο ο διαιτητής δεν καταλόγισε το φάουλ.

39' Σουτ του Μαρτίνες για τον ΠΑΣ Λαμία, η μπάλα πέρασε άουτ.

45' Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων

45+2' Λήξη του α' ημιχρόνου

47' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΜΙΑ!!! Ο Ντέλετιτς εκτέλεσε με ωραίο τρόπο φάουλ από τα δεξιά, με τον Τζανετόπουλο να παίρνει την κεφαλιά στην "καρδιά" της άμυνας του ΠΑΣ Γιάννινα και να νικάει τον Λοντίγκιν για να κάνει το 1-1 για τη Λαμία.

48' Δοκάρι για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Τζανετόπουλος στην προσπάθειά του να απομακρύνει με το κεφάλι, έστειλε την μπάλα στο δοκάρι της εστίας του Επασί.

63' Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Οι Σάλιακας και Παμλίδης πέρασαν στη θέση του Οικονομόπουλου και του Καρτάλη αντίστοιχα.

74' Δοκάρι για τον ΠΑΣ Λαμία. Τεράστια ευκαιρία για τη Λαμία να προηγηθεί στο σκορ όταν ο Καραμάνος βρήκε τον Ντέλετιτς με τον Σέρβο να πλασάρει και τη μπάλα να σταματάει στο δοκάρι του Λοντίγκιν.

76' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Βασιλακάκης πέρασε στη θέση του Μπιάρνασον.

82' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΜΙΑ!!! Ο Βασιλακάκης έδωσε στον Ντέλετιτς και ο Σέρβος με ωραίο τρόπο πλάσαρε τον Λοντίγκιν για να κάνει το 1-2 για τους φιλοξενούμενους.

84' Αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Γροσδάνης πέρασε στη θέση του Μπρένερ.

88' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Παλαβαντισβίλι πέρασε στη θέση του Ντέλετιτς.

90' Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων

90+3' Σουτ του Κάστρο εκτός περιοχής για τα Γιάννενα, η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια της εστίας του Επασί.

90+3' Λήξη της αναμέτρησης. Μεγάλη νίκη για τη Λαμία!!!