Σε εξέλιξη βρίσκεται η αναμέτρηση του ΠΑΣ Λαμία με την Καλλιθέα στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου του Κυπέλλου Ελλάδας στο ΔΑΚ Λαμίας.

Οι ενδεκάδες από το ΔΑΚ:

ΠΑΣ Λαμία (Μπάμπης Τεννές): Μελίσσας, Κουτρομάνος, Παπαργυρίου, Κουκόλης, Ασίγκμπα, Ντακόλ, Τσούκαλος, Αναστασόπουλος, Κρισάντους, Λινάρδος, Καραγιάννης
Kαλλιθέα: (Μαρσέλο Τροΐζι): Κορωνάκης, Καντέ, Συριόπουλος, Μάκο, Ντιακιτέ, Παπαγγέλης, Μίγγος, Χοτζάλι, Ταλέντο, Βασιλείου, Ξόμπλιος.

3' Πρώτη καλή ευκαιρία για την Καλλιθέα, όταν το σουτ του Ταλέντο πέρασε άουτ.

4' Σουτ του Ταλέντο εκτός περιοχής, απέκρουσε σε κόρνερ ο Μελίσσας.

11' Ο Μάκο σουτ για την Καλλιθέα, έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ.

22' Πρώτη καλή στιγμή για τη Λαμία στο ματς. Αδύναμο σουτ του Ντακόλ έξω από την περιοχή, με τον Κορωνάκη να μπλοκάρει.

25' Ωραία ατομική ενέργεια του Βασιλείου από τα δεξιά για την Καλλιθέα, έκανε το γύρισμα, με τον Κουκόλη να διώχνει με εξαιρετική διπλή προσπάθεια.

27' Νέα ευκαιρία για τη Λαμία, όταν ο Ντακόλ έδωσε πάσα στον Τσούκαλο, αυτός γύρισε ωραία και έκανε το σουτ, με τον Κορωνάκη να αποκρούει σε κόρνερ.

34' Πολύ καλή στιγμή για τους γηπεδούχους να ανοίξουν το σκορ σε φάση διαρκείας στα καρέ του Κορωνάκη. Ο Καραγιάννης έδωσε στον Κρισάντους, αυτός έκανε το σουτ, με τη μπάλα να βρίσκει σε σώματα αμυνομένων και να φτάνει ξανά στον επιθετικό της Λαμίας που αυτή τη φορά, έδωσε στον Καραγιάννη και αυτός έκανε νέο σουτ, με τον Κορωνάκη να αποκρούει.

38' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για την Καλλιθέα να πετύχει το πρώτο τέρμα του αγώνα. Ο Μάκο εκτέλεσε απευθείας ο φάουλ, η μπάλα βρήκε στο δοκάρι της εστίας του Μελίσσα και στη συνέχεια ο Ξόμπλιος σε κενή εστία έστειλε τη μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Μελίσσα.

40' Αλλαγή για την Καλλιθέα. Ο Μήλιος πέρασε στη θέση του Καντέ.

41' Ο Καραγιάννης εκτέλεσε φάουλ για τη Λαμία, ο Κουκόλης έκανε την κεφαλιά με τη μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα του Κορωνάκη αλλά το γκολ ακυρώθηκε ορθώς, αφού ο σκόρερ "συνελήφθη" σε θέση οφσάιντ.

45' Γύρισμα του Τσούκαλου, γυριστό σουτ του Λινάρδου, η μπάλα άουτ, στην τελευταία αξιόλογη φάση του πρώτου ημιχρόνου για τη Λαμία.

Λήξη 1ου ημιχρόνου

Έναρξη 2ου ημιχρόνου

46' Διπλή αλλαγή για τη Λαμία με την έναρξη του 2ου 45λεπτου. Ο Βάντερσον πέρασε στη θέση του Παπαργυρίου και ο Παντελιάδης στη θέση του Κρισάντους.

47' Μεγάλη ευκαιρία για τους "κυανόλευκους" να ανοίξουν το σκορ, όταν το σουτ του Τσούκαλου από καλή θέση, σταμάτησε στο δεξί δοκάρι της εστίας του Κορωνάκη.

51' Αλλαγή για την Καλλιθέα. Ο Σμυρλής πέρασε στη θέση του Χοτζάλι.

56' Πλασέ του Ντακόλ, μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε εύκολα ο Κορωνάκης.

58' Καλή στιγμή για τη Λαμία με γυριστό σουτ του Ντακόλ, η μπάλα αφού κόντραρε σε σώματα, πήρε ψηλοκρεμαστή τροχιά και έφυγε σε κόρνερ.

59' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Φράγκος πέρασε στη θέση του Λινάρδου.

64' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Βάντερσον για τη Λαμία, μπλόκαρε σε δεύτερο χρόνο ο Κορωνάκης.

68' Νέα πολύ καλή στιγμή για τη Λαμία για να πετύχει ένα τέρμα. Ο Κουτρομάνος έπιασε ένα δυνατό σουτ μακριά από την περιοχή με τον Κορωνάκη να αποκρούει και στη συνέχεια η μπάλα έφτασε στον Βάντερσον που προσπάθησε να βρει συμπαίκτη του αλλά οι αμυντικοί της Καλλιθέας, έδιωξαν.

70' 1-0 για τη Λαμία. Ο Καραγιάννης μπήκε από τα αριστερά στην περιοχή της Καλλιθέας, έβγαλε τη σέντρα και ο Βάντερσον με καταπληκτικό σουτ στην κίνηση, νίκησε τον Κορωνάκη για να ανοίξει το σκορ για τους "κυανόλευκους".

71' Σουτ του Τσούκαλου, μπλόκαρε ο Κορωνάκης.

80' Αλλαγή για την Καλλιθέα. Ο Βινίσιους στη θέση του Ξόμπλιου.

85' Ευκαιρία για την Καλλιθέα με του σουτ του Σμυρλή μέσα από την περιοχή, να βρίσκει στον Ασίγκμπα και να περνάει κόρνερ.

86' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τη Λαμία να διπλασιάσει τα τέρματά της, όταν ο Βάντερσον μπήκε από τα δεξιά στην περιοχή, γύρισε τη μπάλα και ο Τσούκαλος από πλεονεκτική θέση, δεν έπιασε όπως ήθελε το πλασέ με τη μπάλα να καταλήγει άουτ.

90+3' Λήξη του αγώνα