ΠΑΣ Λαμία - Κέρκυρα ( 1-1 ΤΕΛΙΚΟ)

Σε εξέλιξη βρίσκεται το πολύ σημαντικό ματς του ΠΑΣ Λαμία με την Κέρκυρα που διεξάγεται στο ΔΑΚ Λαμίας στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Super League Σουρωτή. Ένα παιχνίδι στο οποίο οι "κυανόλευκοι" θέλουν να πάρουν το "τρίποντο" για να απομακρυνθούν από τους βασικούς τους διώκτες αλλά και για να συνεχίσουν το αήττητο σερί που τρέχουν στη φυσική τους έδρα.

- Στα ΑμεΑ είναι αφιερωμένη η 11η αγωνιστική της Super League Σουρωτή.

- Ενός λεπτού σιγή κρατήθηκε πριν από την έναρξη του αγώνα για τα θύματα της θεομηνίας που έπληξε τα τελευταία 24ώρα τη Δυτική Αττική.

ΠΑΣ Λαμία (Μπάμπης Τεννές): Παπαδόπουλος, Παντελιάδης, Αναστασιάδης, Κουτρομάνος, Ασίγκμπα, Όμο, Μπλάζιτς, Πίτι, Ακόστα, Βασιλαντωνόπουλος, Βάντερσον

ΑΟΚ Κέρκυρα (Αλέκος Βοσνιάδης): Γιαννακόπουλος, Σοϊλέδης, Γκόμες, Παμλίδης, Κόντος, Σιόντης, Ιωάννου, Μπαλάφας, Επστάιν, Ντιόγκο, Γρομητσάρης.

Η εξέλιξη του Α' ημιχρόνου:

4' Πρόβλημα με τον Ανέστη Αναστασιάδη που δείχνει ότι δεν μπορεί να συνεχίσει το ματς.

6' 0-1 η Κέρκυρα. Μετά από σέντρα του Σοϊλέδη από τα αριστερά, ο Παμλίδης με κεφαλιά σημείωσε το τέρμα για την ομάδα του Ιονίου, σε μία φάση ωστόσο που ο Αναστασιάδης ήταν εκτός αγωνιστικού χώρου και οι γηπεδούχοι έπαιζαν με 10 παίκτες.

7' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Κουκόλης πέρασε στη θέση του Αναστασιάδη που δεν μπόρεσε να συνεχίσει.

13' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία να ισοφαρίσει όταν μετά από σέντρα του Κουτρομάνου από τα δεξιά, η μπάλα έφτασε στον Μπλάζιτς και αυτός δοκίμασε το σουτ από το ύψος της περιοχής, με τη μπάλα να σταματάει στο δοκάρι του Γιαννακόπουλου.

15' Καλή στιγμή για την Κέρκυρα να πετύχει και δεύτερο τέρμα, όταν ο Γκόμεζ έβγαλε τη σέντρα από τα δεξιά με τον Επστάιν να πιάνει το σουτ στην κίνηση αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

17' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πίτι για τη Λαμία, η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Γιαννακόπουλου.

Πολλές καθυστερήσεις από τους Φαίακες που εκνευρίζουν την κερκίδα.

35' Ευκαιρία για τη Λαμία, όταν ο Ακόστα από τα αριστερά έδωσε στον Βασιλαντωνόπουλο και αυτός "έστρωσε" στον Πίτι που έκανε το σουτ έξω από την περιοχή με τη μπάλα να περνάει άουτ.

39' Νέο σουτ του Πίτι εκτός περιοχής για τη Λαμία, με την μπάλα να φεύγει πάνω από τα δοκάρια του Γιαννακόπουλου.

45' Πέναλτι για τη Λαμία, για χέρι του Σοϊλέδη, με τον παίκτη της Κέρκυρας να βλέπει τη δεύτερη κίτρινη κάρτα του Κατσικογιάννη και να αποβάλλεται.

45+2' 1-1 η Λαμία. Ο Πίτι ευστόχησε στο πέναλτι που κέρδισε η Λαμία.

45+3' Με 9 παίκτες έμεινε η Κέρκυρα. Νέα αποβολή για τους φιλοξενούμενους με τον Μπαλάφα να βλέπει τη δεύτερη κίτρινη κάρτα για μαρκάρισμα στον Πίτι.

Λήξη του Α' Ημιχρόνου

Έναρξη Β' Ημιχρόνου

46' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Αρτυματάς πέρασε στη θέση του Κόντου.

49' Ευκαιρία για τη Λαμία. Ο Μπλάζιτς έκανε την κάθετη στον Παντελιάδη, αυτός γύρισε στον Ακόστα, αλλά πριν φτάσει σε αυτόν η μπάλα, οι αμυντικοί της Κέρκυρας, έδιωξαν σε κόρνερ.

50' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Τσούκαλος πέρασε στη θέση του Κουκόλη ο οποίος είχε αντικαταστήσει στο 7' τον Αναστασιάδη.

55' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Σπίνουλας στη θέση του Ντιόγκο.

59' Νέα καλή στιγμή για τη Λαμία, με τον Βασιλαντωνόπουλο να κάνει τη σέντρα από τα δεξιά και τον Βάντερσον να πιάνει το σουτ στην κίνηση, με τη μπάλα να περνάει λίγο άουτ.

62' Μια καλή στιγμή για την Κέρκυρα όταν Γέμισμα του Γιαννακόπουλου, γυριστή κεφαλιά του Παμλίδη, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος.

67' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Ντακόλ πέρασε στη θέση του Ακόστα.

69' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία να πετύχει δεύτερο τέρμα, όταν μετά από σέντρα του Κουτρομάνου από τα δεξιά, ο Πίτι έπιασε την κεφαλιά, με τη μπάλα να περνάει ωστόσο άουτ.

75' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Νούνιες ντα Σίλβα στη θέση του Επστάιν.

76' Νέα καλή στιγμή για την Λαμία, όταν ο Πίτι μετά από ωραία προσωπική ενέργεια, έκανε το σουτ από το ύψος της περιοχής με τον Γιαννακόπουλο να αποκρούει και τον Γρομητσάρη στη συνέχεια να απομακρύνει τη μπάλα.

88' Μακρινό σουτ του Πίτι για τη Λαμία, έδιωξε σε κόρνερ ο Γιαννακόπουλος.

90' Σέντρα του Πίτι από τα αριστερά και ο Ντακόλ έκανε την κεφαλιά μόνος του αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια.

90+3' Λήξη της αναμέτρησης