ΠΑΣ Λαμία - Λάρισα (0-2 ΤΕΛΙΚΟ)

Ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση του ΠΑΣ Λαμία με τη Λάρισα για τη 15η αγωνιστική της Super League Σουρωτή στο ΔΑΚ Λαμίας με τους Θεσσαλούς να επικρατούν με 2-0.

Λαμία (Μπάμπης Τεννές): Παπαδόπουλος, Παντελιάδης, Ασίγκμπα, Όμο, Κουκόλης, Καραγιάννης, Βασιλαντωνόπουλος, Αναστασόπουλος, Μπλάζιτς, Πίτι, Βουό.

ΑΕΛ (Ηλίας Φυντάνης *Δεν βρίσκεται στον πάγκο λόγω τιωρίας): Μπόζοβιτς, Ρέντζας, Ζίζιτς, Γκόλιας, Γουάλας, Φατιόν, Λαγός, Ντέλετιτς, Ναζλίδης, Αγκάνοβιτς, Κριζμάν.

Έναρξη α' ημιχρόνου

9' Πρώτη καλή στιγμή στο παιχνίδι για τη Λάρισα όταν το σουτ του Αγκάνοβιτς, θα μπλοκάρει σταθερά ο Παπαδόπουλος.

18' 0-1 η Λάρισα. Η θεσσαλική ομάδα βγήκε στην αντεπίθεση και ο Ντέλετιτς από κοντά νίκησε τον Παπαδόπουλο για να ανοίξει το σκορ.

21' Νέο σουτ του Ντέλετιτς για τη Λάρισα με τον Παπαδόπουλο να μπλοκάρει.

24' Πρώτη καλή στιγμή και για τους ¨κυανόλευκους" στο παιχνίδι όταν ο Μπλάζιτς βρήκε ωραία τον Βασιλαντωνόπουλο και αυτός μπήκε από τα αριστερά στην περιοχή, έκανε το σουτ με τον Μπόζοβτις να μπλοκάρει.

28' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Τσούκαλος πέρασε στη θέση του Παντελιάδη.

32' 0-2 η Λάρισα. Σε μία ακόμη αντπείθεσή τους οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πετύχουν και δεύτερο τέρμα. Ο Ναζλίδης μπήκε από τα αριστερά στην περιοχή, πέρασε και τον Παπαδόπουλο που βγήκε να μπλοκάρει, γύρισε στον Ντέλετιτς και αυτός με πλασέ βρήκε πάλι δίχτυα.

Μικρή στιγμή έντασης στις κερκίδες, με τους φίλους της Λαμίας και της Λάρισας που με την παρέμβαση της αστυνομίας, τα πνεύματα ηρέμησαν.

38' Η Λαμία κερδίζει φάουλ που εκτελεί ο Καραγιάννης και ο Βουό με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα τους Μπόζοβιτς, αλλά το τέρμα δεν μέτρησε καθώς ο σκόρερ, υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ από τον α' βοηθό.

45+1' Σουτ του Μπλάζιτς από μακριά για τη Λαμία, με τον Μπόζοβιτς να μπλοκάρει εύκολα.

Λήξη του α' ημιχρόνου

Έναρξη του β' ημιχρόνου

47' Πολύ μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τη Λαμία να μειώσει το σκορ, όταν ο Αναστασόπουλος έπιασε το δυνατό σουτ εκτός περιοχής με την ομάδα με τη μπάλα να σταματάει στη ρίζα του δεξιού δοκαριού της εστίας του Μπόζοβτις και στη συνέχεια ένα σουτ του Πίτι, έφυγε μακριά άουτ.

55' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Μπουλούλης πέρασε στη θέση του Αναστασόπουλου.

61' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Φράγκος πέρασε στη θέση του Πϊτι.

Χωρίς σημαντική φάση μέχρι το 78' στο παιχνίδι.

78' Ο Καραγιάννης εκτέλεσε κόρνερ για τη Λαμία και μετά από σύγχυση στη θεσσαλική άμυνα, δεν μπόρεσε να σκοράρει η Λαμία.

79' Αλλαγή για τη Λάρισα. Ο Μπάλλας πέρασε στη θέση του Αγκάνοβιτς.

87' Αλλαγή για τη Λάρισα. Ο Μασούρας στη θέση του Κριζμάν.

90+2' Αλλαγή για τη Λάρισα. Ο Γιαννιτσάνης στη θέση του Ναζλίδη.

90+4' Λήξη του αγώνα