Νέα ήττα για τον ΠΑΣ Λαμία με 2-1 από τον Βόλο στο "Αθανάσιος Διάκος"

Νέα ήττα, αυτή τη φορά από τον Βόλο με 2-1, γνώρισε ο ΠΑΣ Λαμία, στο παιχνίδι που διεξήχθη  στο «Αθανάσιος Διάκος» της φθιωτικής πρωτεύουσας στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Super League Interwetten.

Οι «κυανόλευκοι» γνώρισαν έτσι την τέταρτη συνεχόμενη ήττα τους στο πρωτάθλημα μετά τις ισάριθμες αγωνιστικές που έχουν πραγματοποιηθεί μέχρι στιγμής και παραμένουν στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα χωρίς να έχουν ούτε πόντο στη συγκομιδή τους.

ΠΑΣ Λαμία (Γιώργος Πετράκης): Θεοδωρόπουλος, Σκόνδρας, Σαραμαντάς, Αντέτζο, Βύντρα, Παλαβαντισβίλι, Μπεχαράνο, Χατζηστραβός, Καραμάνος, Βασιλόγιαννης, Μπιανκόνι.

Ν.Π.Σ. Βόλος (Άνχελ Λόπεθ): Γκαραβέλης, Τέκιο, Φεράρι, Σάντσες, Κολόμπο, Ριένστρα, Τσοκάνης, Περέα, Μπαριέντος, Μαρτίνες, Δουβίκας.

1' Έναρξη του αγώνα

11' Σουτ του Ριένστρα για το Βόλο, έξω από την περιοχή της Λαμίας, μπλόκαρε χωρίς πρόβλημα ο Θεοδωρόπουλος.

15' Τίποτα το αξιόλογο στο παιχνίδι, μετά τη συμπλήρωση των 15 πρώτων λεπτών.

18' Πρώτη καλή στιγμή για τη Λαμία, με τον Καραμάνο να βρίσκει με το κεφάλι τον Χατζηστραβό που μπήκε στην περιοχή του Βόλου, αλλά δεν έκανε όπως ήθελε το σουτ, με τον Γκαραβέλη να μπλοκάρει εύκολα.

20' Φάουλ του Μπαριέντος και σουτ του Τσοκάνη από τα αριστερά, με τον Θεοδωρόπουλο να μπλοκάρει τη μπάλα, παρά το γεγονός ότι υπήρχαν πολλά σώματα ποδοσφαιριστών μπροστά του.

23' Αλλαγή για τον Βόλο. Ο Δημόπουλος πέρασε στη θέση του Σάντσεςπου τραυματίστηκε και δεν μπορούσε να συνεχίσει στον αγώνα.

24' Γκολ για τον Βόλο. Μετά από λάθος του Αντέτζο, η μπάλα έφτασε στον Δουβίκα που μπήκε στην περιοχή της Λαμίας και έκανε το σουτ, νικώντας τον Θεοδωρόπουλο για να κάνει το 0-1 για την φιλοξενούμενη ομάδα.

26' Νέο λάθος από πλευράς Λαμίας, με τον Χατζηστραβό να χάνει τη μπάλα στο χώρο του κέντρου και αυτή έφτασε στον Μπαριέντος που δεν μπόρεσε να κάνει το κοντρόλ μέσα στην περιοχή της Λαμίας, με τον Θεοδωρόπουλο να μπλοκάρει.

32' Πένλατι για τη Λαμία. Ο Σαραμαντάς βρήκε τον Βασιλόγιαννη που μπήκε από τα αριστερά στην περιοχή της Λαμίας, με τον Τέκιο να ανατρέπει τον Βασιλόγιαννη.

34' Τελικά δεν υπήρξε πέναλτι υπέρ της Λαμίας στην προηγούμενη φάση. Ο διαιτητής, Παπαδόπουλος, συμβουλεύθηκε τους διαιτητές από το VAR και πήρε πίσω την απόφασή του, καταλογίζοντας φάουλ τελικά για τους "κυανόλευκους", από το οποίο δεν κέρδισαν κάτι στη συνέχεια.

37' Σέντρα του Φεράρι από τα αριστερά, ο Δουβίκας δεν μπόρεσε να πάρει την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι, με τον Βύντρα να απομακρύνει σωτήρια, σε μία ακόμη καλή επίσκεψη του Βόλου στην περιοχή της Λαμίας.

44' Πέναλτι για τη Λαμία για χέρι του Κολόμπο μέσα στην περιοχή του Βόλου.

45' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τη Λαμία να ισοφαρίσει, αφού ο Μπιανκόνι που ανέλαβε την εκτέλεση της εσχάτης των ποινών, είδε τον Γκαραβέλη, να πέφτει σωστά στη δεξιά του γωνία και να αποκρούει αρχικά και να μπλοκάρει τη μπάλα σε δεύτερο χρόνο.

45+3' Αναγκαστική αλλαγή και για τη Λαμία. Ο Τζανετόπουλος πέρασε στη θέση του Βύντρα ο οποίος φάνηκε ότι τραυματίστηκε σε προσπάθειά του να διώξει τη μπάλα στη διεκδίκησή της με τον Περέα.

45+4' Λήξη του α' ημιχρόνου.

46' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Ντέλετιτς πέρασε στη θέση του Βασιλόγιαννη.

49' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΜΙΑ! Ο Καραμάνος έδωσε στον Χατζηστραβό ο οποίος έκανε ωραία ενέργεια από τα δεξιά στην περιοχή της Λαμίας, γύρισε στον Μπιανκόνι και αυτός με προβολή έκανε το 1-1 για τους "κυανόλευκους".

53' Σουτ του Φεράρι για το Βόλο, μετά από αντεπίθεση, μπλόκαρε ο Θεοδωρόπουλος.

55' Διπλή αλλαγή για τον Βόλο. Ντεντάκης και Γκουαροτσένα πέρασαν στη θέση των Τέκιο και Μπαριέντος αντίστοιχα.

58' Μακρινό σουτ του Ντεντάκη με την μπάλα να περνά πάνω από τα δοκάρια της Λαμίας.

65' Γκολ για τον Βόλο. Ο Μαρτίνες από τα δεξιά έκανε τη σέντρα και ο Δουβίκας με προβολή μέσα από τη μικρή περιοχή έκανε το 1-2 για τον Βόλο, με τον ίδιο να πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο παιχνίδι.

65' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Βασιλακάκης πέρασε στη θέση του Παλαβαντισβίλι.

75' Διπλή αλλαγή για τη Λαμία. Μπουλούλης και Αραμπούλι πέρασαν στις θέσεις των Μπεχαράνο που αποχώρησε τραυματίας και δεν μπορούσε να συνεχίσει στο ματς και Χατζηστραβού.

90+4' Λήξη της αναμέτρησης.