ΠΑΣ Λαμία - Παναιτωλικός (2-2 ΤΕΛΙΚΟ)

Σε εξέλιξη βρίσκεται ο πολύ σημαντικός αγώνας του ΠΑΣ Λαμία με τον Παναιτωλικό στο ΔΑΚ Λαμίας για την 13η αγωνιστική της Super League Σουρωτή, με τις δύο ομάδες να θέλουν τη νίκη για τους ίδιους λόγους.

ΠΑΣ Λαμία (Μπάμπης Τεννές): Παπαδόπουλος, Ασίγκμπα, Κουκόλης, Παντελιάδης, Βασιλαντωνόπουλος, Όμο, Μπλάζιτς, Πίτι, Βάντερσον, Ακόστα, Κουτρομάνος

Παναιτωλικός (Μάκης Χάβος): Τσέναμο, Μιχάι, Μπεχαράνο, Μάρκος Πάουλο, Ρόσα, Ντίας, Μάζουρεκ, Ρότσα ,Μαρινάκης, Μόρας, Μοράρ.

Η εξέλιξη του 1ου ημιχρόνου

7' Μετά από μακρινό σουτ του Ντίας για τον Παναιτωλικό, η μπάλα πέρασε πολλά μέτρα άουτ.
να

12' 0-1 ο Παναιτωλικός. Ο Ντίας γύρισε τη μπάλα από τα δεξιά για τον Μαρινάκη που έκανε το σουτ, με τον Ασίγκμπα να προσπαθεί να διώξει τη μπάλα με το κεφάλι και αυτή σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Παπαδόπουλου και στη συνέχεια ο Ρόσα από κοντά με κεφαλιά άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους.

22' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία να ισοφαρίσει όταν το διαγώνιο σουτ του Βασιλαντωνόπουλου πέρασε μόλις άουτ.

24' 0-2 ο Παναιτωλικός. Μετά από καταπληκτική αντεπίθεση της ομάδας του Αγρινίου, ο Ντίας διπλασίασε τα τέρματα του Παναιτωλικού.

28' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό να πετύχει και τρίτο τέρμα όταν ο Μοράρ με ωραία προσωπική ενέργεια, έκανε το σουτ, με τον Παπαδόπουλο να παραχωρεί δύσκολα το κόρνερ.

29' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Αναστασόπουλος πέρασε στη θέση του Κουτρομάνου.

42' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Βουό πέρασε στη θέση του Κουκόλη.

43' Καλή στιγμή για τη Λαμία να μειώσει πριν το ημίχρονο, όταν ο Μπλάζιτς έπιασε το σουτ από το ύψος του ημικυκλίου της περιοχής του Παναιτωλικού με τη μπάλα να περνά λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Τσέναμο.

Λήξη του α' ημιχρόνου

Έναρξη του β' ημιχρόνου

50' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πίτι για τη Λαμία, η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από τα δοκάρια.

60' Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό να πετύχει και τρίτο τέρμα όταν το σουτ του Μάζουρεκ πέρασε λίγο έξω.

62' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Καραγιάννης πέρασε στη θέση του Πίτι.

68' Σουτ του Μάζουρεκ για τον Παναιτωλικό από το ημικύκλιο της περιοχής της Λαμίας μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος.

69' 1-2 η Λαμία με τον Ακόστα μετά από ασίστ του Καραγιάννη.

74'  Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Τσοκάνης πέρασε στη θέση του Μάζουρεκ.

79' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Μαρκόφσκι στη θέση του Μοράρ.

90+7' 2-2 για τη ΛΑΜΙΑ στην τελευταία φάση του αγώνα! Μετά από συγκλονιστική φάση διαρκείας στα καρέ του Παναιτωλικού και σέντρα του Βάντερσον από τα δεξιά, ο Όμο πήρε την πρώτη κεφαλιά, με τον Μπλάζιτς να πιάνει τη δεύτερη κεφαλιά και τον Όμο ξανά με κεφαλιά να κάνει το 2-2.

90+8' Κόκκινη στον Παπαδόπουλο της Λαμίας