ΠΑΣ Λαμία - Παναιτωλικός 2-2 (ΤΕΛΙΚΟ)

Ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση του ΠΑΣ Λαμία με τον Παναιτωλικό που διεξήχθη στο ΔΑΚ "Αθανάσιος Διάκος" της φθιωτικής πρωτεύουσας στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Super League Interwetten.

Οι "κυανόλευκοι" του Μιχάλη Γρηγορίου, ήθελαν να πετύχουν την πρώτη τους νίκη στο φετινό πρωτάθλημα, ωστόσο δεν τα κατάφεραν αφού δέχθηκαν το γκολ της ισοφάρισης του Παναιτωλικού που έκανε το 2-2 στο 90'.

Λαμία (Μιχάλης Γρηγορίου): Σαράνοφ, Μαζουλουξής, Βύντρα, Αντέτζο, Ανχελ Μαρτίνεθ, Τρούμπουλος, Νούνιες, Μανουσάκης, Ρόμανιτς, Ταϊρόν, Μανούσος

Παναιτωλικός (Γιάννης Αναστασίου): Ροντρίγκες, Λούι, Βργκος, Κορνέλιους, Χουχούμης, Τσιγγάρας, Φλόρες, Βαρόνε, Ντίας, Ντουάρτε, Βέργος.

1' Έναρξη του ματς

9' Πρώτη μεγάλη χαμένη ευκαιρία για  τη Λαμία να ανοίξει το σκορ, όταν η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι μετά από κεφαλιά του Μανουσάκη ενώ η μπάλα ίσως να έχει βρει και στον Βργκος και πέρασε κόρνερ για τη Λαμία.

10' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΜΙΑ!!! Από κόρνερ του Ταϊρόν από τα δεξιά, ο Μαζουλουξής πήδηξε πιο ψηλά από όλους, πήρε την κεφαλιά και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Ροντρίγκες.

18' Σουτ του Αντέτζο για τη Λαμία, μπλόκαρε ο Ροντρίγκες.

30' Γκολ για τον Παναιτωλικό. Ο Ντουάρτε με τρομερό μακρινό σουτ, έξω από την περιοχή της Λαμίας, δεν άφησε περιθώρια στον Σαράνοφ παρά την προσπάθειά του να αποκρούσει και έτσι έγινε το 1-1 για την ομάδα του Αγρινίου.

36' Κεφαλιά ο Βαρόνε, μαζεύει ο Σαράνοφ

45' Ένα το λεπτό της καθυστέρησης.

45+1' Λήξη του α' ημιχρόνου.

47' Πρώτη ευκαιρία στην επανάληψη για τη Λαμία, με το σουτ ο Ρόμανιτς να μπλοκάρει ο Ροντρίγκες.

55' Φάουλ για τον Παναιτωλικό σε πολύ καλό σημείο. Έγινε έλεγχος στο VAR για πέναλτι σε χέρι του Αντέτζο, ωστόσο ο Σιδηρόπουλος διέταξε να συνεχιστεί ο αγώνας.

57' Διπλή αλλαγή για τη Λαμία. Οι Προβυδάκης και Γκόλεμιτς πέρασαν στις θέσεις των Μανουσάκη και Τρούμπουλου.

57' Φοβερή στιγμή στη Λαμία! Ο Λούι εκτελεί το φάουλ, ο Σιδηρόπουλος σφυρίζει για επανάληψη αφού δεν είχαν ολοκληρωθεί οι αλλαγές και το… τέρμα που σκόραρε ο μπακ του Παναιτωλικού δεν μετράει. Στη συνέχεια, ο Λούι εκτέλεσε το φάουλ ξανά, που πέρασε άουτ.

66' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΜΙΑ!!! Μετά από φάση διαρκείας, οι "κυανόλευκοι" κατάφεραν να πάρουν και πάλι προβάδισμα στο σκορ. Συγκεκριμένα, ο Μανούσος έβγαλε τη σέντρα από τα δεξιά, με τον Μαρτίνεθ να κάνει την κεφαλιά, η μπάλα βρήκε σε σώμα αμυντικού του Παναιτωλικού και έφτασε στον Νούνιες που δοκίμασε το σουτ με τον Βαρόνε να σταματάει τη μπάλα στη γραμμή της εστίας, στέλνοντάς τη και στο οριζόντιο δοκάρι και στη συνέχεια, έφτασε και πάλι στον Μανούσο που βρήκε ξανά τον Νούνιες ο οποίος με νέο σουτ, παραβίασε την εστία του Ροντρίγκες για να κάνει το 2-1 για τους γηπεδούχους.

73' Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό όταν ο Ντίαζ μετά από εξαιρετική ενέργει από αριστερά, έδωσε στον Λούι που επιχείρησε το πλασέ στην κίνηση, με τη μπάλα να φεύγει λίγο άουτ.

74' Διπλή αλλαγή για τη Λαμία. Οι Σαραμαντάς και Αραμπούλι πέρασαν στις θέσεις των Ταϊρόν και Μανούσου.

76' Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Μετά από σέντρα του Χουχούμη από τα αριστερά, ο Βέργος έκανε την προβολή αλλά δεν μπόρεσε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

81' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Τσούκαλος πέρασε στη θέση του Ρόμανιτς.

81' Διπλή αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Οι Καρέλης και Μόρσεϊ πέρασαν στις θέσεις των Φλόρες Λούι

87' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Μπαρμπόσα πέρασε στη θέση του Κορνέλιους.

90' Γκολ για τον Παναιτωλικό. Οι Αγρινιώτες ισοφάρισαν εκ νέου στο ματς όταν ο Μπαρμπόσα εκτέλεσε φάουλ και ο Βαρόνε με το γόνατο, βρήκε τη μπάλα, στέλνοντάς τη στα δίχτυα της εστίας του Σαράνοφ για να κάνει το 2-2 για τους φιλοξενούμενους.

90' Έξι τα λεπτά των καθυστερήσεων

90+3' Διπλή αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Οι Αντούνες και Μπελεβώνης πέρασαν στη θέση των Βέργου και Ντίαζ αντίστοιχα.

90+7' Λήξη της αναμέτρησης.