Ήττα για τον ΠΑΣ Λαμία με 1-0 από τον ΠΑΟΚ

Την ήττα με 1-0 από τον ΠΑΟΚ γνώρισε ο ΠΑΣ Λαμία στο παιχνίδι που διεξήχθη το βράδυ της Πέμπτης (23/1) στο ΔΑΚ της φθιωτικής πρωτεύουσας στο πλαίσιο της εμβόλιμης 20ης αγωνιστικής της Super League 1.

Οι "κυανόλευκοι" αν και ήθελαν ένα θετικό αποτέλεσμα, δεν μπόρεσαν να απειλήσουν ιδιαίτερα τον δικέφαλο ο οποίος κατάφερε να πάρει το "τρίποντο" με το τέρμα που σημείωσε ο Μάτος στο 33' και έφερε τις διαμαρτυρίες από πλευράς γηπεδούχων.

Πλέον ο Άκης Μάντζιος και οι παίκτες του, στοχεύουν στο ματς της ερχόμενης Δευτέρας (27/1) κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης και πάλι στο ΔΑΚ για να επιστρέψει στα νικηφόρα αποτελέσματα.

ΠΑΣ Λαμία (Άκης Μάντζιος): Θεοδωρόπουλος, Σκαρντοβέλι, Πλιάτσικας, Αντέτζο, Ασίγκμπα, Ρόμανιτς, Μπεχαράνο, Δημούτσος, Καραμάνος, Βύντρα, Σκόνδρας

ΠΑΟΚ (Άμπελ Φερέιρα): Ζίβκοβιτς, Μάτος, Ίνγκασον, Βαρέλα, Γιαννούλης, Λημνιός, Μαουρίτσιο, Εσίτι, Βιεϊρίνια, Μίσιτις, Άκπομ.

1' Έναρξη του αγώνα

10' Πρώτη ευκαιρία στο ματς για τον ΠΑΟΚ, όταν ο Μίσιτς έκλεψε τη μπάλα από τον Αντέτζο που πήγε να γυρίσει επικίνδυνα τη μπάλα στον Θεοδωρόπουλο, αυτός γύρισε στον Γιαννούλη και αυτός στη συνέχεια πάσαρε στη συνέχεια στον Βιεϊρίνια που έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή με τον Θεοδωρόπουλο να μπλοκάρει.

14' Νέα ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους, όταν ο Μάτος έπιασε το δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, με τη μπάλα να περνά ελάχιστα πάνω από τα δοκάρια της εστίας του Θεοδωρόπουλου.

33' Γκολ για τον ΠΑΟΚ. Ο Βιεϊρίνια, εκτέλεσε το φάουλ από τα δεξιά και ο Μάτος με προβολή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για να κάνει το 0-1 για τους φιλοξενούμενους. Υπήρξε σύγχυση με τη συγκεκριμένη απόφαση αφού οι δύο ομάδες περίμεναν αρκετά λεπτά την απόφαση του Σέζου για το αν έπρεπε να μετρήσει το γκολ με τον Μακεδόνα τεχνικό να δείχνει "σέντρα" παρά το γεγονός ότι υπήρχε πρόβλημα στη λειτουργία του VAR.

45+3' Τέλος του α' ημιχρόνου

46' Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου

51' Χλιαρό σουτ του Ασίγκμπα έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Ζίβκοβιτς, στην πρώτη ουσιαστικά καλή στιγμή για τη Λαμία στο παιχνίδι.

59' Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ, όταν ο Λημνιός έκανε το γύρισμα από τα δεξιά, με τη μπάλα να βρίσκει και στον Αντέτζο και να μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια ο Θεοδωρόπουλος.

63' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Σφιντέρσκι πέρασε στη θέση του Άκπομ.

66' Δυνατό σουτ του Μαουρίσιο έξω από την περιοχή, για τον ΠΑΟΚ, μπλόκαρε σε δεύτερο χρόνο ο Θεοδωρόπουλος.

69' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Κρέσπο πέρασε στη θέση του Γιαννούλη.

69' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Μπιανκόνι πέρασε στη θέση του Καραμάνου.

73' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Βασιλόγιαννης πέρασε στη θέση του Ασίγκμπα.

75' Συρτό σουτ του Σφιντέρσκι έξω από την περιοχή για τον ΠΑΟΚ, μπλόκαρε ο Θεοδωρόπουλος.

77' Σουτ του Μπεχαράνο, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στην αγκαλιά του Ζίβκοβιτς.

85' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Σάσι πέρασε στη θέση του Σκόνδρα.

85' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Αουγκούστο πέρασε στη θέση του Βιεϊρίνια.

90' Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων

90+1' Σουτ του Ρόμανιτς έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Ζίφκοβιτς.

90+5' Λήξη της αναμέτρησης