ΠΑΣ Λαμία - Πλατανιάς (2-0 ΤΕΛΙΚΟ)

Ολοκληρώθηκε ο αγώνας του ΠΑΣ Λαμία με τον Πλατανιά που διεξήχθη στο ΔΑΚ Λαμίας στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Super League Σουρωτή, με τους "κυανόλευκους" να παίρνουν μεγάλη νίκη με 2-0.

Οι συνθέσεις του αγώνα:

ΠΑΣ Λαμία (Μπάμπης Τεννές): Παπαδόπουλος, Παντελιάδης, Αναστασιάδης, Κουτρομάνος, Όμο, Ασίγκμπα, Μπλάζιτς, Ακόστα, Αναστασόπουλος , Βασιλαντωνόπουλος, Βάντερσον

Πλατανιάς (Γιώργος Παράσχος): Κοκκαλάς, Ζακ, Καρυπίδης, Ντικαμονά, Στάθης, Πατράλης, Σκαντουρέλι, Πλιάτσικας, Ενσικούλου, Ντεβέσα, Γκρζέλακ.

Α' ΜΕΡΟΣ:

14' Πρώτη καλή στιγμή για τη Λαμία στο παιχνίδι, όταν ο Βάντερσον βρήκε ωραία τον Μπλάζιτς και αυτός "έστρωσε" τη μπάλα στον Αναστασόπουλο, που δοκίμασε το σουτ εκτός περιοχής, με τον Κοκκαλά να μπλοκάρει.

17' Νέα καλή στιγμή για τη Λαμία στο ματς, όταν ο Ακόστα εκτέλεσε φάουλ με τον Όμο να κάνει την κεφαλιά και τη μπάλα να περνά άουτ.

29' Ευκαιρία για τον Πλατανιά με τον Γκρζέλτσακ να κλέβει τη μπάλα από τον Όμο, μπήκε από τα δεξιά, προσπάθησε να γυρίσει και ο Παπαδόπουλος έδιωξε σε κόρνερ.

33’ Καλή στιγμή για τον Πλατανιά, με τον Ντεβέσα να κάνει το σουτ, έπεσε και μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος.

37' Νέα επικίνδυνη επίσκεψη του Πλατανιά στα καρέ της Λαμίας, με τον Γκρζέλτσακ να σουτάρει έξω από την περιοχή, αλλά ο Παπαδόπουλος ήταν σε ετοιμότητα, έπεσε στη γωνία και μπλόκαρε.

41' Τεράστια ευκαιρία για τον Πλατανιά, να ανοίξει το σκορ, όταν ο Ντεβέσα μέσα στην περιοχή της Λαμίας, δοκίμασε ένα σουτ από καλή θέση, με τη μπάλα να σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Παπαδόπουλου και στην εξέλιξη της φάσης ο Στάθης έδωσε στον Κρος που έκανε το δυνατό σουτ, με τη μπάλα να καταλήγει άουτ.

Τέλος 1ου ημιχρόνου

Έναρξη 2ου ημιχρόνου

50' 1-0 η Λαμία. Ο Βασιλαντωνόπουλος μπήκε από τα δεξιά στην περιοχή του Πλατανιά έφτασε απέναντι από τον Κοκκαλά και έκανε το πλασέ στην κλειστή γωνία του τερματοφύλακα των Κρητικών, κάνοντας το 1-0 για τους "κυανόλευκους".

56' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Πίτι στη θέση του Αναστασόπουλου.

58' Ευκαιρία για τη Λαμία, με το δυνατό σουτ του Μπλάζιτς εκτός περιοχής να καταλήγει λίγο άουτ.

64' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Κοροβέσης στη θέση του Πλιάτσικα.

64' Σουτ του Πίτι για τη Λαμία, η μπάλα βρήκε σε σώματα και κατέληξε κόρνερ.

66' Ο Βασιλαντωνόπουλος μπήκε ξανά από τη δεξιά πλευρά στην περιοχή του Πλατανιά, έκανε το σουτ υπό την πίεση του Ντικαμονά και η μπάλα πέρασε άουτ.

68΄Διαμαρτυρίες από τους φιλοξενούμενους για πέναλτι, σε προσπάθεια του Όμο να μαρκάρει τον Κοροβέση.

70' Σουτ του Μπλάζιτς για τη Λαμία, από το ύψος της περιοχής, με τον Κοκκαλά να μπλοκάρει εύκολα.

71' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Παπανικολάου στη θέση του Ντεβέσα.

79' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Δημούτσος στη θή του Καρυπίδη.

79' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Τσούκαλος στη θέσ του Βάντερσον.

84' Ο διαιτητής του αγώνα, απέβαλε τον Γιώργο Παράσχο για διαμαρτυρία. Ο βοηθός του, θα καθοδηγήσει την ομάδα στα τελευταία λεπτά του αγώνα.

85' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Φράγκος πέρασε στη θέση του Ακόστα.

86’ Μακρινό σουτ του Κοροβέση για τον Πλατανιά, η μπάλα έφυγε πάνω από το οριζόντιο του Παπαδόπουλου.

87’ Ευκαιρία για τη Λαμία. Εκτέλεση κόρνερ του Πίτι και η κεφαλιά του Αναστασιάδη πέρασε άουτ.

90+3' 2-0 η Λαμία. Ο Τσούκαλος έφυγε ωραία στην αντεπίθεση, την κατάλληλη στιγμή έδωσε στον Βασιλαντονόπουλο, ο οποίος με ωραίο σουτ, έκανε το 2-0 για τους γηπεδούχους, διπλασιάζοντας παράλληλα και τα προσωπικά του τέρματα.

90+5' Λήξη της αναμέτρησης.