Πέρασε με 3-1 από την Κόρινθο ο ΑΟΛ

Την "καθαρή" νίκη που έψαχνε, πανηγύρισε ο ΑΟ Λαμίας στην Κόρινθο καθώς επικράτησε με 3-1 σετ (27-25, 19-25, 21-25, 6-25) του τοπικού ΑΣΠ, στο παιχνίδι που διεξήχθη στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Pre League, το Σάββατο (7/12).

Για την ομάδα του Ηλία Αγγέλη, η "καθαρή" νίκη και κατ' επέκταση το "τρίποντο" ήταν το ζητούμενο από τη συγκεκριμένη αναμέτρηση κάτι που έγινε, παρά το γεγονός ότι βρέθηκε πίσω στα σετ με 1-0 αφού οι γηπεδούχες κατέκτησαν το πρώτο με 27-25. Ωστόσο οι φιλοξενούμενες, κατάφεραν να αντιδράσουν και να πάρουν τα δύο επόμενα σετ με 25-19 και 25-21, ανατρέποντας το μέχρι τότε εις βάρος τους σκορ.

Έτσι με την ψυχολογία στα ύψη και με το στόχο της κατάκτησης των τριών υπερπολύτιμων βαθμών να είναι πλέον ακόμα πιο κοντά, οι Λαμιώτισσες... πάτησαν γκάζι στο 4ο σετ το οποίο και κατέκτησαν πολύ εύκολα με 25-6, παίρνοντας το σπουδαίο "τρίποντο".

Διαβάστε περισσότερα στο φύλλο του "Λ.Τ." της Τρίτης (10/12)