Πήρε βαθμό ο Παναιτωλικός στη Νέα Σμύρνη, 1-1 με τον Πανιώνιο

Χωρίς νικητή έληξε η αναμέτρηση του Πανιωνίου με τον Παναιτωλικό, καθώς οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1 στη Νέα Σμύρνη, στο πρώτο σημερινό παιχνίδι για την 3η αγωνιστική της Super League. Οι γηπεδούχοι, οι οποίοι υπέστησαν την πρώτη βαθμολογική απώλειά τους στο πρωτάθλημα, προηγήθηκαν με το πέναλτι του Μασούντ στο 56΄, ενώ η ομάδα από το Αγρίνιο ισοφάρισε με τον Λόπες στο 67΄ και πήρε τον δεύτερο βαθμό της σε τρία παιχνίδια.

Χωρίς σπουδαίες φάσεις ήταν το παιχνίδι στο πρώτο μέρος, με αποτέλεσμα το 0-0 να είναι το σκορ στο ημίχρονο. Ο Πανιώνιος κατάφερε να «ανοίξει» το σκορ στο 56΄ με τον Μασούντ, ο οποίος εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι που κέρδισε σε ανατροπή του από τον Μόρα (1-0), ενώ η «απάντηση» του Παναιτωλικού ήρθε 12 λεπτά αργότερα: ο Ρόσα έκανε τη σέντρα και ο Λόπες με κεφαλιά «έγραψε» το 1-1 στο 67΄. Στο υπόλοιπο του αγώνα δεν άλλαξε κάτι, παρά τις προσπάθειες των δύο ομάδων να φτάσουν σε ένα δεύτερο γκολ, με αποτέλεσμα το 1-1 να παραμείνει ως το τέλος.

Διαιτητής: Σκουλάς (Θεσσαλίας)

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Μιχάλης Γρηγορίου): Αστράς, Μπανανά, Βλάχος, Γκιοατά, Λάμπρου (72΄ Σπιριντόνοβιτς), Κόρμπος, Χατζισαφί, Μασούρας (80΄ Σαραμαντάς), Σαββίδης (46΄ Σιώπης), Μασούντ, Ντουρμισάι.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Μάκης Χάβος): Κυριακίδης, Μαρινάκης, Μόρας, Χαντάκιας (64΄ Ροντρίγκες), Ρότσα, Μπεχαράνο, Λόπες, Πάουλο (83΄ Μπράβο), Ρόσα, Κλέσιο, Ντίας (72΄ Μαρκόφσκι).