Προσπάθησε πολύ ο ΠΑΣ Λαμία, αλλά ηττήθηκε με 2-1 από τον Ολυμπιακό

Την ήττα με 2-1 από τον Ολυμπιακό, γνώρισε ο ΠΑΣ Λαμία στο παιχνίδι που διεξήχθη το βράδυ της Κυριακής (19/9) στο ΔΑΚ "Αθανάσιος Διάκος" της φθιωτικής πρωτεύουσας στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Super League Interwetten.

Οι "κυανόλευκοι" για μία ακόμη φορά πλήρωσαν το μέτριο αγωνιστικό πρόσωπο που έδειξαν στο πρώτο ημίχρονο, όταν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 2-0 με τα τέρματα των Σισέ στο 12' και Μπουχαλάκη στο 32', δυσκολεύοντας ακόμη περισσότερο το ήδη δύσκολο έργο τους και το 0-2 δεν άλλαξε μέχρι το τέλος του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, η Λαμία, βελτιώθηκε πολύ, όπως είχε κάνει και στο ματς της πρεμιέρας κόντρα στο Βόλο, πέτυχε ένα γκολ στο 76' με τον Καραμάνο κι έχασε σημαντικές ευκαιρίες για να πάρει ένα θετικό αποτέλεσμα.

Πλέον ο Μιχάλης Γρηγορίου και οι παίκτες του, ετοιμάζονται για τον επίσης πολύ δύσκολο αγώνα της Τετάρτης (22/9) με την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ, για την εμβόλιμη, 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Διαβάστε περισσότερα στο φύλλο του "Λ.Τ." της Τρίτης (21/9)