Πρώτη ήττα για τον ΑΟΛ με 3-0 από την ΑΕΚ

Την πρώτη του ήττα στη φετινή Pre League γνώρισε ο ΑΟ Λαμίας ο οποίος στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος, ηττήθηκε με 3-0 σετ (25-14, 25-21, 26-24) από την ΑΕΚ στη Νέα Φιλάδελφεια.

Έτσι, σταμάτησε το νικηφόρο σερί που "έτρεχε" η ομάδα του Ηλία Αγγέλη εδώ και έξι αγωνιστικές, ενώ είναι το πρώτο παιχνίδι που δεν μπόρεσε να πάρει ούτε βαθμό.

Το έργο της λαμιώτικης ομάδας ήταν εξ αρχής πολύ δύσκολο, κόντρα σε μια μεγάλη και έμπειρη ομάδα της κατηγορίας, ωστόσο όπως φαίνεται και από τα σκορ των σετ, οι φιλοξενούμενες κοίταξαν στα μάτια την "Ένωση" και ειδικά στο δεύτερο και το τρίτο σετ "έβαλαν δύσκολα" στις "κιτρινόμαυρες", ενώ σίγουρα στην έκβαση του αποτελέσματος, συνέβαλε καθοριστικά και το πρώτο σετ, όπου ο ΑΟΛ δεν μπόρεσε να ακολουθήσει στο ρυθμό που επέβαλαν οι γηπεδούχες.

Επόμενος αγώνας για την ομάδα του Ηλία Αγγέλη, το ερχόμενο Σάββατο κόντρα στον ΑΟ Αιγάλεω στο "Χαλκιοπούλειο".

Διαβάστε περισσότερα στο φύλλο του "Λ.Τ." της Τρίτης (4/12)