Καθημερινή Αδέσμευτη Εφημερίδα

SL2: Ευκαιρίες για τους πρωτοπόρους

Να εκμεταλλευτούν τον παράγοντα έδρα θα επιχειρήσουν Βέροια και Ξάνθη που, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του Α’ Ομίλου της Super League 2, υποδέχονται τα Τρίκαλα και τον Αλμωπό Αριδαίας, αντίστοιχα.  

Την ευκαιρία να παραμείνει στην κορυφή της βαθμολογίας ή και να αποσπαστεί ακόμα περισσότερο από τους διώκτες της, θα έχει και η ΑΕΚ Β’ η οποία, για την 5η αγωνιστική του Β’ Ομίλου του πρωταθλήματος της Super League 2, υποδέχεται τον Αστέρα Βλαχιώτη.  

Η πρωτοπόρος «Βασίλισσα του Βορρά» έρχεται από τη σπουδαία εκτός έδρας νίκη επί του ΠΑΟΚ Β’ ενώ ο σύλλογος της Θράκης δεν είχε πρόβλημα απέναντι στην αδύναμη Καβάλα. Ντέρμπι στη Θεσσαλονίκη, με τον Απόλλωνα Πόντου να φιλοξενεί τον ΠΑΟΚ Β’ ενώ αμφίρροπη προβλέπεται η αναμέτρηση στην Καρδίτσα ανάμεσα στην τοπική Αναγέννηση και τον Ολυμπιακό Βόλου. 

Η έτερη ομάδα του Βόλου, η Νίκη, φιλοξενείται από τον Πιερικό στην Κατερίνη ενώ ο Θεσπρωτός δεν αναμένεται να δυσκολευτεί κόντρα στην ουραγό Καβάλα. Στο Καυτανζόγλειο, τέλος, ο Ηρακλής θα ψάξει το πρώτο φετινό «τρίποντο» απέναντι στη φιλόδοξη ΑΕΛ.  

Κηφισιά και Καλλιθέα που ακολουθούν την «Ένωση», έχοντας ένα βαθμό λιγότερο, είναι φαβορί στα παιχνίδια τους: η Κηφισιά, με το μυαλό και στον αγώνα Κυπέλλου κόντρα στην ΑΕΚ μεσοβδόμαδα, φιλοξενεί τον Διαγόρα ενώ η Καλλιθέα ταξιδεύει στην Κρήτη για το ματς με τον Ηρόδοτο.

Τη δεύτερη σερί νίκη τους θα ψάξουν Παναθηναϊκός Β’ και Καλαμάτα που υποδέχονται Καραϊσκάκη Άρτας και Εργοτέλη, αντίστοιχα. Στη Βοιωτία, ο Λεβαδειακός έχει τον πρώτο λόγο απέναντι στον ΟΦ Ιεράπετρας ενώ η... ταλαιπωρημένη Ζάκυνθος ταξιδεύει στο «σμαραγδένιο νησί» για το ματς με τη Ρόδο. Ακόμη ένα ντέρμπι της Κρήτης, τέλος, θα δοθεί στο ΔΑΚ Γάλλου, με την Επισκοπή να αντιμετωπίζει τα Χανιά.  
 

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 5ης αγωνιστικής του Β’ Ομίλου του πρωταθλήματος της Super League 2:  

 

 

 

Σάββατο 27 Νοεμβρίου 2021  
14:45 Δημοτικό Ασπροπύργου, Παναθηναϊκός Β’- Καραϊσκάκης Άρτας (ΕΡΤ3) 
17:00 Δημοτικό Μεσσήνης, Καλαμάτα - Εργοτέλης                  (ΕΡΤ3) 

 

Κυριακή 28 Νοεμβρίου 2021 
14:45 Παγκρήτιο, Ηρόδοτος - Καλλιθέα 
14:45 Δημοτικό Λιβαδειάς, Λεβαδειακός - ΟΦ Ιεράπετρας 
14:45 ΔΑΚ Γάλλου, Επισκοπή - Χανιά 
14:45 Δημοτικό Καισαριανής, Κηφισιά - Διαγόρας                (ERTFLIX) 
14:45 Δημοτικό Ρόδου, Ρόδος - Ζάκυνθος 
17:00 Δημοτικό Σπάτων, ΑΕΚ Β’-Αστέρας Βλαχιώτη                 (ΕΡΤ3) 

*Ρεπό το Αιγάλεω 

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 2021/22 

 

                           ΣΥΝΟΛΟ     ΕΝΤΟΣ   ΕΚΤΟΣ 

                      ΑΓ.   Ν-Ι-Η     Ν-Ι-Η   Ν-Ι-Η   ΤΕΡΜ.   ΒΑΘ. 

 1. ΑΕΚ Β’             4    3-1-0     2-0-0   1-1-0    5-1    10 

 2. Καλλιθέα           3    3-0-0     2-0-0   1-0-0    6-1     9 

 3. Κηφισιά            4    3-0-1     1-0-1   2-0-0    6-2     9 

 4. Λεβαδειακός        4    2-2-0     1-1-0   1-1-0    7-3     8 

 5. Ρόδος              4    2-2-0     2-0-0   0-2-0    6-2     8 

 6. Αιγάλεω            4    2-1-1     1-1-0   1-0-1    4-2     7 

 7. Διαγόρας Ρόδου     4    2-1-1     1-1-0   1-0-1    4-5     7 

 8. Εργοτέλης          4    2-1-1     1-1-0   1-0-1    3-2     7 

 9. Ηρόδοτος           4    1-2-1     1-0-1   0-2-0    4-3     5 

10. Χανιά              4    0-4-0     0-2-0   0-2-0    4-4     4 

11. Αστέρας Βλαχιώτη   4    1-1-2     0-1-1   1-0-1    2-3     4 

12. Καλαμάτα           3    1-0-2     0-0-1   1-0-1    2-3     3 

13. Καραϊσκάκης        4    1-0-3     0-0-2   1-0-1    2-5     3 

14. Παναθηναϊκός Β’    3    1-0-2     0-0-1   1-0-1    2-5     3 

15. ΟΦ Ιεράπετρας      3    0-1-2     0-1-1   0-0-1    2-5     1 

16. Επισκοπή           4    0-0-4     0-0-2   0-0-2    0-4     0 

17. Ζάκυνθος           4    0-0-4     0-0-2   0-0-2    0-9     0 

 

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 5ης αγωνιστικής του Β’ Ομίλου του πρωταθλήματος της Super League 2:  

Σάββατο 27 Νοεμβρίου 2021  
14:45 Δημοτικό Ασπροπύργου, Παναθηναϊκός Β’- Καραϊσκάκης Άρτας (ΕΡΤ3) 
17:00 Δημοτικό Μεσσήνης, Καλαμάτα - Εργοτέλης                  (ΕΡΤ3) 

 

Κυριακή 28 Νοεμβρίου 2021 
14:45 Παγκρήτιο, Ηρόδοτος - Καλλιθέα 
14:45 Δημοτικό Λιβαδειάς, Λεβαδειακός - ΟΦ Ιεράπετρας 
14:45 ΔΑΚ Γάλλου, Επισκοπή - Χανιά 
14:45 Δημοτικό Καισαριανής, Κηφισιά - Διαγόρας                (ERTFLIX) 
14:45 Δημοτικό Ρόδου, Ρόδος - Ζάκυνθος 
17:00 Δημοτικό Σπάτων, ΑΕΚ Β’-Αστέρας Βλαχιώτη                 (ΕΡΤ3) 

*Ρεπό το Αιγάλεω 

 

 

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 2021/22 

 

 

 

                           ΣΥΝΟΛΟ     ΕΝΤΟΣ   ΕΚΤΟΣ 

                      ΑΓ.   Ν-Ι-Η     Ν-Ι-Η   Ν-Ι-Η   ΤΕΡΜ.   ΒΑΘ. 

 1. ΑΕΚ Β’             4    3-1-0     2-0-0   1-1-0    5-1    10 

 2. Καλλιθέα           3    3-0-0     2-0-0   1-0-0    6-1     9 

 3. Κηφισιά            4    3-0-1     1-0-1   2-0-0    6-2     9 

 4. Λεβαδειακός        4    2-2-0     1-1-0   1-1-0    7-3     8 

 5. Ρόδος              4    2-2-0     2-0-0   0-2-0    6-2     8 

 6. Αιγάλεω            4    2-1-1     1-1-0   1-0-1    4-2     7 

 7. Διαγόρας Ρόδου     4    2-1-1     1-1-0   1-0-1    4-5     7 

 8. Εργοτέλης          4    2-1-1     1-1-0   1-0-1    3-2     7 

 9. Ηρόδοτος           4    1-2-1     1-0-1   0-2-0    4-3     5 

10. Χανιά              4    0-4-0     0-2-0   0-2-0    4-4     4 

11. Αστέρας Βλαχιώτη   4    1-1-2     0-1-1   1-0-1    2-3     4 

12. Καλαμάτα           3    1-0-2     0-0-1   1-0-1    2-3     3 

13. Καραϊσκάκης        4    1-0-3     0-0-2   1-0-1    2-5     3 

14. Παναθηναϊκός Β’    3    1-0-2     0-0-1   1-0-1    2-5     3 

15. ΟΦ Ιεράπετρας      3    0-1-2     0-1-1   0-0-1    2-5     1 

16. Επισκοπή           4    0-0-4     0-0-2   0-0-2    0-4     0 

17. Ζάκυνθος           4    0-0-4     0-0-2   0-0-2    0-9     0 

 

ΠΗΓΗ ΑΠΕ

    

Απόψεις

Σε επίπεδα συναγερμού η αιθαλομίχλη στο Καρπενήσι την τελευταία εβδομάδα. Οι καιρικές συνθήκες και οι αυξήσεις στις τιμές του ηλεκτρικό ρεύματος, ανάγκασαν τους πολίτες...

Ενημερωτικά δελτία

Ενημερωθείτε άμεσα από την εφημερίδα μας για τις τελευταίες ειδήσεις μέσα από την ηλεκτρονική σας διεύθυνση.