Καθημερινή Αδέσμευτη Εφημερίδα

Στις 11 Οκτωβρίου η σέντρα της Γ’ Εθνικής - Η κλήρωση του πρωταθλήματος

Την Κυριακή 11 Οκτωβρίου 2020, θα αρχίσει το φετινό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας, όπως έγινε γνωστό, στο περιθώριο της κλήρωσης που πραγματοποιήθηκε χθες στα γραφεία της ΕΠΟ, ενόψει της νέας σεζόν.

Βάσει προγράμματος, το πρωτάθλημα αναμένεται  να ολοκληρωθεί στις 18 Απριλίου 2021.

Οι εκπρόσωποι της Φθιώτιδας, Αταλάντη και Οπούντιος Μαρτίνου, θα αγωνιστούν στον 4ο όμιλο της κατηγορίας που αποτελείται από 11 ομάδες, εκεί όπου βρίσκονται και οι υπόλοιπες ομάδες από την Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας (Φωκικός, ΑΟ Υπάτου, ΑΟ Νέας Αρτάκης, Ηρακλής Ψαχνών και Αμβρυσσέας Διστόμου).

Αναλυτικά το πρόγραμμα του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής:

 

(1η) Αγωνιστική (12η)

 

Φωκικός – Δημήτρα Ευξεινούπολης

ΑΟ Υπάτου – ΑΟ Νέας Αρτάκης

Ηρακλής Ψαχνών – Διαγόρας Στεφανοβικείου

Θησέας Αγριάς – Οπούντιος Μαρτίνου

ΓΣ Αλμυρού – Αμβρυσσέας Διστόμου

Ρεπό: ΑΠΟ Αταλάντη

 

(2η) Αγωνιστική (13η)

 

ΑΠΟ Αταλάντη – Φωκικός

Δημήτρα Ευξεινούπολης – ΑΟ Υπάτου

ΑΟ Νέας Αρτάκης – Θησέας Αγριάς

Διαγόρας Στεφανοβικείου – ΓΣ Αλμυρού

Αμβρυσσέας Διστόμου – Οπούντιος Μαρτίνου

Ρεπό: Ηρακλής Ψαχνών

 

(3η) Αγωνιστική (14η)

 

Φωκικός – ΑΟ Υπάτου

Ηρακλής Ψαχνών – ΑΠΟ Αταλάντη

Θησέας Αγριάς – Δημήτρα Ευξεινούπολης

Αμβρυσσέας Διστόμου – ΑΟ Νέας Αρτάκης

Οπούντιος Μαρτίνου – Διαγόρας Στεφανοβικείου

Ρεπό: ΓΣ Αλμυρού

 

(4η) Αγωνιστική (15η)

 

Ηρακλής Ψαχνών – Φωκικός

ΑΟ Υπάτου – Θησέας Αγριάς

ΑΠΟ Αταλάντη – ΓΣ Αλμυρού

Δημήτρα Ευξεινούπολης – Αμβρυσσέας Διστόμου

Διαγόρας Στεφανοβικείου – ΑΟ Νέας Αρτάκης

Ρεπό: Οπούντιος Μαρτίνου

 

(5η) Αγωνιστική (16η)

 

Φωκικός – Θησέας Αγριάς

ΓΣ Αλμυρού – Ηρακλής Ψαχνών

Αμβρυσσέας Διστόμου – ΑΟ Υπάτου

Οπούντιος Μαρτίνου – ΑΠΟ Αταλάντη

Διαγόρας Στεφανοβικείου – Δημήτρα Ευξεινούπολης

Ρεπό: ΑΟ Νέας Αρτάκης

 

(6η) Αγωνιστική (17η)

 

ΓΣ Αλμυρού – Φωκικός

Θησέας Αγριάς – Αμβρυσσέας Διστόμου

Ηρακλής Ψαχνών – Οπούντιος Μαρτίνου

ΑΟ Υπάτου – Διαγόρας Στεφανοβικείου

ΑΠΟ Αταλάντη – ΑΟ Νέας Αρτάκης

Ρεπό: Δημήτρα Ευξεινούπολης

 

(7η) Αγωνιστική (18η)

 

Φωκικός – Αμβρυσσέας Διστόμου

Οπούντιος Μαρτίνου – ΓΣ Αλμυρού

Διαγόρας Στεφανοβικείου – Θησέας Αγριάς

ΑΟ Νέας Αρτάκης – Ηρακλής Ψαχνών

Δημήτρα Ευξεινούπολης – ΑΠΟ Αταλάντη

Ρεπό: ΑΟ Υπάτου

 

(8η) Αγωνιστική (19η)

 

Οπούντιος Μαρτίνου – Φωκικός

Αμβρυσσέας Διστόμου – Διαγόρας Στεφανοβικείου

ΓΣ Αλμυρού – ΑΟ Νέας Αρτάκης

Ηρακλής Ψαχνών – Δημήτρα Ευξεινούπολης

ΑΟ Υπάτου – ΑΠΟ Αταλάντη

Ρεπό: Θησέας Αγριάς

 

(9η) Αγωνιστική (20η)

 

Φωκικός – Διαγόρας Στεφανοβικείου

ΑΟ Νέας Αρτάκης – Οπούντιος Μαρτίνου

Δημήτρα Ευξεινούπολης – ΓΣ Αλμυρού

ΑΠΟ Αταλάντη – Θησέας Αγριάς

ΑΟ Υπάτου – Ηρακλής Ψαχνών

Ρεπό: Αμβρυσσέας Διστόμου

 

(10η) Αγωνιστική (21η)

 

ΑΟ Νέας Αρτάκης – Φωκικός

Οπούντιος Μαρτίνου – Δημήτρα Ευξεινούπολης

Αμβρυσσέας Διστόμου – ΑΠΟ Αταλάντη

ΓΣ Αλμυρού – ΑΟ Υπάτου

Θησέας Αγριάς – Ηρακλής Ψαχνών

Ρεπό: Διαγόρας Στεφανοβικείου

 

(11η) Αγωνιστική (22η)

 

Δημήτρα Ευξεινούπολης – ΑΟ Νέας Αρτάκης

ΑΠΟ Αταλάντη – Διαγόρας Στεφανοβικείου

ΑΟ Υπάτου – Οπούντιος Μαρτίνου

Ηρακλής Ψαχνών – Αμβρυσσέας Διστόμου

Θησέας Αγριάς – ΓΣ Αλμυρού

Ρεπό: Φωκικός

 

*Στο δεύτερο γύρο οι αγώνες αντιστρέφονται 

   

Ενημερωτικά δελτία

Ενημερωθείτε άμεσα από την εφημερίδα μας για τις τελευταίες ειδήσεις μέσα από την ηλεκτρονική σας διεύθυνση.
randomness