Βαθμός "χρυσάφι" για τον ΠΑΣ Λαμία, 1-1, με τον Απόλλωνα στη Ριζούπολη

Με έναν πολύτιμο βαθμό επιστρέφει από την Αθήνα ο ΠΑΣ Λαμία, ο οποίος στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Super League Σουρωτή, αναδείχθηκε ισόπαλος, 1-1, με τον Απόλλωνα Σμύρνης.

Η ομάδα του Μπάμπη Τεννέ παρά το γεγονός ότι βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 88' κατάφερε να... σώσει την παρτίδα στο 2ο λεπτό των καθστερήσεων του αγώνα, παίρνοντας έτσι ένα βαθμό που μπορεί να αποδειχθεί σπουδαίος στην προσπάθειά της για να μείνει στην κατηγορία. Το γκολ με το οποίο ισοφάρισαν οι "κυανόλευκοι", πέτυχε ο Πίτι με εύστοχο χτύπημα πέναλτι το οποίο κέρδισε ο Όμο σε ανατροπή του από τον Κύργια στην περιοχή του Απόλλωνα, ένα λεπτό νωρίτερα.

Διαβάστε περισσότερα στο φύλλο του "Λ.Τ." της Τρίτης (28/11)

Γράφει η Γιώτα Τριανταφύλλου  Ποτάμι ο χρόνος,αναζητώ τη χαρά.Αγκαλιά, με πόδια μπλεγμένα, ξεβρασμένα θέλω κι ανάγκες,πιάστηκα στο πρώτο κλαδίπου περνούσε.Κοίταξα...