Νέα σπουδαία "καθαρή" νίκη για τον ΑΟ Λαμίας, 3-1 τον Πορφύρα στον Πειραιά

Νέα σπουδαία νίκη για τον ΑΟ Λαμίας, ο οποίος στο παιχνίδι που διεξήχθη το βράδυ του Σαββάτου (18/12) στο "Π. Σαλπέας" του Πειραιά, στο πλαίσιο της 14ης και πρώτης αγωνιστικής του β' γύρου του πρωταθλήματος της Volley League Γυναικών, επικράτησε με 3-1 σετ (25-17, 20-25, 23-25, 18-25) του ΑΟΦ Πορφύρα.

Έτσι, η ομάδα του Ηλία Αγγέλη, ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της για το 2021 με τον καλύτερο τρόπο, κατακτώντας δηλαδή, ένα ακόμη καθαρό "τρίποντο", φτάνοντας πλέον τους 19 βαθμούς και βρίσκεται στο -3 από τον ΑΟ Θήρας πατώντας γερά πλέον στην οκτάδα της βαθμολογίας.

Κι όλα αυτά, σε ένα αμόμη ματς που οι ατυχίες δεν έλειψαν για τον ΑΟΛ αφού δεν αγωνίστηκε η Αποστολία Νούσια που τραυματίστηκε στην προπόνηση της Παρασκευής (17/12), ενώ στο ζέσταμα πριν την έναρξη του αγώνα με τον Πορφύρα, τέθηκε νοκ άουτ και η Χρύσα Γιαννέλου!

Ο Πορφύρας μπήκε δυνατά στην αναμέτρηση, προηγήθηκε με 1-0 σετ και στη συνέχεια η Λαμία αντέδρασε για την ισοφάριση. Κλειδί του αγώνα ήταν το τρίτο σετ, με τις φιλοξενούμενες να είναι αυτές που το κατέκτησαν στις λεπτομέρειες (25-23), για να έρθει το φινάλε στο τέταρτο σετ για το 25-18 και το τελικό 3-1.

Διαβάστε περισσότερα στο φύλλο του "Λ.Τ." της Τρίτης (21/12)